Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 11.08.2014 08:14
Jak „poprawić” kolory w nowym wyświetlaczu PS Vita? – poprzez zestaw filtrów!
1113V

Jak „poprawić” kolory w nowym wyświetlaczu PS Vita? – poprzez zestaw filtrów!

Na temat ekranu w odchudzonej wersji PS Vita powiedziano już wiele. Nie ustają kontrowersje na temat różnic w jakości wyświetlanych kolorów na nowszym modelu konsolki, pozbawionym ekranu OLED. Jeden z japońskich wydawców postanowił sam rozwiązać ten problem.

W nowszych modelach PS Vita Sony zrezygnowało z wykorzystywania teoretycznie doskonalszego typu wyświetlacza OLED i poprzestało na technologii LCD. Gracze zgłaszają w związku z tym, że obraz na nowszych modelach kieszonsolki wygląda na przygaszony i że kolory mają żółtawe, ciepłe zabarwienie.

Prototype, czyli japoński wydawca, który zamierza opublikować w kolejnych miesiącach takie tytuły jak Clannad, Rewrite, Flowers, Le Labyrinthe De La Grisaia, Le Eden De La Grisaia oraz Gakuen Heaven 2: Double Scramble, postanowił sam zadziałać i spróbować "software'owo" skorygować różnice w wyświetlanych kolorach. Do każdej z wymienionych gier na PS Vita firma dołączy zestaw opcji pozwalający wybrać jeden z trzech filtrów. "Typ B" będzie usuwać ciepłe i żółtawe kolory z ekranów nowszych modeli PS Vita.

W galerii poniżej możecie sprawdzić, jak wypada porównanie obrazu z PS Vita 2000, z nałożonym filtrem typu B, w porównaniu ze skalibrowanym monitorem EIZO FlexScan EV2736W-FS.

Porównania ekranów obu wersji PS Vita możecie sprawdzić tutaj.

źródło

Tagi: clannad LCD oled playstation vita ps vita