Babylon’s Fall sięgnął dna. Zero graczy na Steamie

News
1989V
Babylon’s Fall - recenzja gry, opinia
Iza Łęcka | 24.06, 08:27

Pamiętacie jeszcze o Babylon’s Fall? Produkcji wydawanej przez Square Enix i stworzonej przez PlatinumGames od początku nie wróżono zbyt wielkiego sukcesu, lecz obecnie można ją uznać za jedną z największych porażek Japończyków ostatnich lat. Projekt był rozwijany latami, musiał sporo kosztować, tymczasem w połowie czerwca na serwerach Steam nie było żywej duszy.

W maju po raz kolejny pochyliliśmy się nad nieciekawą sytuacją nowego IP Square Enix – na serwerach gry w wersji na PC był zalogowany dosłownie jeden gracz. Pomimo słabego przyjęcia recenzentów oraz chłodnych reakcji ze strony graczy twórcy nie planują zrezygnować z pozycji, choć do czasu zaplanowanej na listopad aktualizacji nie możemy liczyć na jakiekolwiek atrakcje i nowości. W związku z przesunięciem udostępnienia nowej zawartości o kilka miesięcy PlatinumGames otrzymało dodatkowy czas na prace, lecz wydawca powinien dokładnie przemyśleć formę promocji lub dystrybucji, ponieważ 18 czerwca produkcja świeciła pustkami.

W Babylon’s Fall na PC przez Steam nie grał nawet jeden gracz – sieciowy tytuł jest także dostępny na PS5 i PS4, lecz nie możemy oficjalnie potwierdzić, ilu użytkowników nadal interesuje się pozycją Japończyków.

W ostatnich 24 godzinach sieciowe RPG w najlepszym momencie sprawdzało 21 graczy za pośrednictwem platformy Valve. 

Babylon’s Fall kupimy za 299 zł na PlayStation 5 i PlayStation 4, a dzięki trwającej promocji na Steam gra na PC kosztuje 149,50 zł. Czy jednak 50% rabat jest wystarczająco mocną zachętą dla klientów, by wypróbować propozycję, która zebrała oceny na poziomie 41% (PS5) i 46% (PC). To jedna z najgorzej ocenianych produkcji 2022 roku.

Źródło: Wccftech

Komentarze (47)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper