PS5 Slim robi wrażenie. Pierwszy na świecie projekt został stworzony przez youtubera

News
4169V
PS5 Slim
Iza Łęcka | 20.06, 07:02

Wydaje się jak najbardziej prawdopodobne, że Sony prędzej czy później przedstawi wersję PS5 Slim – problemy z dostępnością półprzewodników oraz zaburzone łańcuchy dostaw jednak skutecznie wpływają chociażby na takie przedsięwzięcia jak przedstawienie odświeżonego modelu konsoli. Twórców internetowych oraz entuzjastów technologii nie zniechęca to przed podzieleniem się własnymi pomysłami. Matthew Perks opracował odchudzony sprzęt.

Już od pierwszego oficjalnego zaprezentowania design PS5 spotyka się z mieszanym odbiorem. Jedni chwalą projekt konsoli, inni uważają, że japoński producent powinien postawić na bardziej klasyczne urządzenie o mniejszych gabarytach. Trudno przewidzieć, kiedy możemy oczekiwać pojawienia się PlayStation 5 Slim, jednak historia pokazuje, że w pewnym momencie urządzenie zostanie wprowadzone do produkcji.

Matthew Perks znany pod pseudonimem DIY Perks przygotował bardzo nietypowy projekt sprzętu Sony – obudowa ma wysokość zaledwie 2 cm. Inicjatywa wymagała kompletnej zmiany całego systemu chłodzenia, dlatego youtuber zdecydował się na wykorzystanie cieczy. System potrzebował również osobnego, bardzo dużego zasilacza, gdyż w bryle nie znalazło się miejsce na kostkę.

W rezultacie naszym oczom ukaże się efektownie wyglądająca i jednocześnie działająca konsola, która wyróżnia się na tle klasycznego PlayStation 5. Zgodnie z przedstawionymi danymi, propozycja może być nawet chłodniejsza niż PS5, co udało się uzyskać dzięki wodnemu chłodzeniu.

Design PS5 Slim stworzony przez Matthewa Perksa spotyka się z bardzo dobrym odbiorem wielu graczy – trzeba przyznać, że urządzenie wygląda bardzo minimalistycznie i znakomicie, znacząco różniąc się od projektu przygotowanego przez inżynierów Sony.

Źródło: Pushsquare

Komentarze (65)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper