Fallout 5 to kolejna gra Bethesdy, ale The Elder Scrolls 6 nadal znajduje się w pre-produkcji

Gry
2348V
Temat Tygodnia - Fallout 76 może zdecydować o przyszłości gier AAA
Iza Łęcka | 15.06.2022, 07:00

W przyszłym roku zadebiutuje Starfield, za kilka lat zagramy w The Elder Scrolls 6, natomiast deweloperzy Bethesdy planują już, co będzie ich następnym projektem. Podczas rozmowy z redakcją IGN Todd Howard potwierdził, że kolejną grą, którą zajmą się specjaliści, będzie Fallout 5.

Bethesda Game Studios to doświadczone studio, które kilka lat temu zapowiedziało dwie produkcje: Starfielda i The Elder Scrolls 6. Pierwszy, osadzony w kosmicznych realiach, tytuł ma trafić na rynek w przyszłym roku, lecz nadal musimy uzbroić się w cierpliwość, czekając premierę nowego TES.

Todd Howard przekazał dziennikarzowi IGN, że The Elder Scrolls 6 wciąż znajduje się w pre-produkcji, a jego deweloperzy mają zapełniony grafik na dekadę lub nawet dłużej.

„Tak, Elder Scrolls 6 jest w fazie przedprodukcyjnej, a po nim zajmiemy się Falloutem 5, więc nasz grafik jest dość zapełniony. Mamy też kilka innych projektów, którym przyglądamy się od czasu do czasu”.

Prace nad Starfieldem ruszyły w 2015 roku, więc pełen proces produkcji nowego IP potrwa 8 lat. Jeśli nawet założymy, że stworzenie gry we wcześniej rozwijanym uniwersum zajmie mniej czasu, to The Elder Scrolls 6 powinniśmy oczekiwać w 2028 roku, zatem w najdogodniejszych warunkach Fallout 5 zadebiutuje około 2032 roku. W trakcie tworzenia nowej pozycji zespół może doświadczyć tylu zmiennych, jak chociażby atak SI lub pandemia grzyba dziesiątkująca ludność Ziemi (;)) – każda z sytuacji tego typu wpłynie na harmonogram prac Bethesdy.

Deweloper przyznał, że proces wykreowania nowego tytułu zajmuje sporo czasu, lecz całym studiem kieruje chęć opracowania jak najlepszej gry:

„Trochę to trwa, chciałbym, żeby wychodziły szybciej, naprawdę, staramy się jak możemy, ale chcemy, żeby były jak najlepsze dla wszystkich”.

Co ciekawe, Todd Howard wspomniał również o „kilku innych projektach”, więc prawdopodobnie podczas następnej dekady na rynku zawitają także inne pozycje przygotowane przez Bethesda Game Studios.

Źródło: VGC

Komentarze (99)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper