Wargaming rozszerza działalność w Europie. Twórcy World of Tanks zapowiadają utworzenie dwóch nowych zespołów

News
472V
World of Tanks
Iza Łęcka | 14.06, 11:44

Od kilku miesięcy przedsiębiorstwo odpowiedzialne za rozwój takich gier jak World of Tanks, World of Warships czy World of Warplanes doświadcza rozbudowanej restrukturyzacji. Po wycofaniu swoich zespołów z Rosji oraz Białorusi przyszedł czas na dobre wiadomości – powstaną dwa nowe biura należące do Wargamingu.

Wojna na Ukrainie stała się zalążkiem diametralnych zmian w funkcjonowaniu Wargamingu. Studio, którego główna siedziba mieści się obecnie na Cyprze, nie tylko zapowiedziało ogromną pomoc dla zaatakowanego kraju, ale poszło o krok dalej i wycofało się z rynków dwóch agresorów. Szybko stało się jasne, że kolejnym etapem będzie otwarcie nowych biur – obecnie możemy poinformować, że założone zostaną dwa zespoły, w Warszawie i Belgradzie.

Wargaming Warsaw rozpocznie działalność jako zespół wydawniczy sformułowany z polskich pracowników oraz zagranicznych przedstawicieli. Do obowiązków ekipy będzie należeć wzmacnianie gier rozwijanych przez przedsiębiorstwo – w przyszłości poznamy dalsze plany dotyczące działalności w Polsce.

Natomiast Belgrade będzie składać się z talentów międzynarodowych i lokalnych w obszarze zarówno wydawniczym, jak i tworzenia gier – oprócz czuwania nad rozbudową World of Tanks i World of Warships pracownicy mogą zająć się kreowaniem nowych produkcji. W ramach działalności dwóch nowych miejscówek planowane jest nawiązanie współpracy z 400 osobami.

„Warszawa i Belgrad to logiczne wybory na nowe kierunki. Oba miasta mają szybko rozwijające się sektory technologiczne oraz duży potencjał. Mamy nadzieję na ścisłą współpracę ze społecznościami IT w obu miastach, aby tworzyć najlepsze zespoły twórcze i wydawnicze. Nasza firma kontynuuje rozwój i ma wielkie plany na przyszłość. Warszawa i Belgrad będą kluczowe w ich realizacji” - stwierdził Wiktor Kisłyj, prezes firmy Wargaming.

Przedsiębiorstwo posiada już osiem lokacji mieszczących się w Europie – oprócz Warszawy i Belgradu, pracownicy firmy wypełniają swoje obowiązki z cypryjskiej Nikozji, litewskiego Wilna, czeskiej Pragi, brytyjskiego Guilford, niemieckiego Berlina oraz ukraińskiego Kijowa.

Wargaming - dwa nowe biura

Źródło: Informacja prasowa - Wargaming

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper