Wargaming opuszcza Rosję i Białoruś. Twórcy World of Tanks zamykają biuro i oczekują „znaczących strat”

News
5703V
World of Tanks Blitz - Big Boss
Wojciech Gruszczyk | 04.04, 14:17

Na początku marca Wargaming zapowiedział wielką pomoc dla Ukrainy. Deweloperzy odpowiedzialni za markę World of Tanks zapowiedzieli przekazanie 1 mln dolarów, ale okazuje się, że firma postanowiła zrobić kolejny krok. Studio całkowicie opuszcza Rosję i Białoruś.

Inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę wciąż trwa. Każdego dnia dowiadujemy się o kolejnych działaniach wojsk Władimira Putina i ostatnie informacje musiały wpłynąć na działania Wargamingu, ponieważ deweloperzy zapowiedzieli całkowite opuszczenie Rosji oraz Białorusi.

„Przez kilka ostatnich tygodni Wargaming przeprowadzał strategiczną rewizję swoich operacji biznesowych na świecie. Efektem jest decyzja, że nie będziemy posiadać, ani prowadzić interesów w Rosji i Białorusi”.

Na dobry początek firma przetransferowała swoje gry w Rosji i w Białorusi do lokalnie zarządzanej firmy Lesta Studio – ona nie jest powiązana z Wargamingiem, a studio aktualnie i w przyszłości nie będzie czerpać żadnych korzyści z tego kroku. Twórcy World of Tanks podkreślają również, że decyzja wpłynie na „znaczące straty” deweloperów.

„Będziemy finalizować operacyjny transfer tak szybko jak to możliwe pozostając w pełnej zgodzie i poszanowaniu wszelkich praw, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo oraz wsparcie naszym pracownikom. W okresie przejściowym wszystkie nasze gry pozostaną dostępne w Rosji i Białorusi, operacjami bieżącymi zajmie się nowy właściciel”.

Wargaming zapowiedział, że zamyka również swoje biuro w Mińsku, co jest znaczącym ruchem ponieważ to właśnie na Białorusi znajduje się główne biuro projektowe autorów World of Tanks. Firma została założona w tym kraju w 1998 roku, ale kilka lat temu przeniosła część swoich działań na Cypr. 

Firma podkreśla, że pomoże swoim pracownikom i chce w przyszłości dostarczać na rynek gry najwyższej jakości.

„Zapewniane są odprawy i jak najszersze wsparcie dla pracowników dotkniętych zmianami. Pomimo istoty tej decyzji, Wargaming jest pewny swojej przyszłości i zobowiązujemy się do dostarczania naszym graczom wysokiej jakości gier”.

Źródło: Informacja prasowa - Wargaming

Komentarze (24)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper