Diablo Immortal „największą premierą w historii serii”. Gracze krytykują, ale rozwijają postacie

News
1006V
Diablo Immortal Recenzja
Iza Łęcka | 10.06, 11:25

Jedna z najniższych ocen w branży gier, kontrowersje związane z mikrotransakcjami oraz największa premiera w historii serii – w ciągu ostatniego tygodnia o produkcji Blizzarda było niezwykle głośno. Diablo Immortal to sukces, który najpewniej nie spowoduje, że twórcy zrezygnują ze skrzynek i małych płatności.

Nowe spojrzenie na demoniczne uniwersum amerykańskiego producenta i wydawcy budzi spore kontrowersje od pierwszej zapowiedzi. Obiecujące zapewnienia zweryfikowała jednak premiera, a raczej związany z nią raport dotyczący zamieszczonych mikrotransakcji. Od kilku dni systematycznie natrafiamy na komentarze dotyczące „śmierci serii Diablo” czy „kolejnego gwoździa do trumny Blizzarda”, pomimo których możemy mówić o ogromnej popularności pozycji – Diablo Immortal zaliczyło kapitalny start.

„Ukłony dla bohaterów Sanktuarium.

W ciągu zaledwie jednego tygodnia Diablo Immortal jest największą premierą w historii serii.

Dziękujemy za zabijanie z nami”.

Wystarczył tydzień, by 10 mln graczy zainstalowało Diablo Immortal na smartfonach, tabletach czy komputerach osobistych. Zapewne część zainteresowanych „tylko sprawdziło” tytuł, lecz w tym gronie znalazły się również osoby, które stwierdziły: „jak pobrałem za darmo, mogę coś kupić”.

W rezultacie najprawdopodobniej nie powinniśmy oczekiwać, że pod naporem krytyki najnowsza gra zostanie całkowicie przebudowana, a inne ekipy będą uczyć się na błędach Blizzarda, bo... Dział księgowości zapewne ich nie dostrzega. Tytuł będzie systematycznie rozbudowywany i otrzyma nową zawartość – prędzej czy później deweloperzy ponownie odniosą się do głośnej kwestii.

Pomimo nieprzychylnej atmosfery, Diablo Immortal oferuje naprawdę dobrą podstawę – przez kilkanaście godzin możecie znakomicie się bawić, nie inwestując pieniędzy w grę. Po zakończeniu fabuły sprawa wygląda już nieco inaczej.

Więcej na temat produkcji znajdziecie w naszej recenzji oraz poradniku.

Źródło: Diablo Immortal

Komentarze (69)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper