Diablo Immortal jedną z najniżej ocenianych pozycji przez graczy w historii. Tytuł przebił Warcraft 3 Reforged

News
1545V
Diablo Immortal Poradnik
Iza Łęcka | 08.06, 11:59

Społeczność związana z marką Diablo kontynuuje wendetę produkcji mobilnej i debiutującej na PC. Gracze nie mogą znieść, że pozycja doczekała się mikrotransakcji, które mają tak duży wpływ na rozwój bohatera. Oprócz wyrażania swojego niezadowolenia w mediach społecznościowych, przystąpili do wystawiania najniższych ocen.

Chciałoby się powiedzieć: "A miało być tak pięknie", lecz sytuacja najnowszej produkcji Blizzarda nie należy do najciekawszych – a wszystko przez drogi system mikrotransakcji, jaki wymagałby wydania nawet 110 tysięcy dolarów na rozwój postaci. O bombardowaniu recenzji Diablo Immortal wspominaliśmy już na początku tygodnia, lecz entuzjaści marki tak łatwo nie odpuszczają i nie szczędzą negatywnych opinii na portalu Metacritic. W rezultacie tytuł jest jedną z najgorzej ocenianych przez społeczność gier.

2265 negatywnych ocen na 2371 recenzji sprawia, że Diablo Immortal może pochwalić się średnią na poziomie 0,5 punktów na 10. Warto zauważyć, że dwie produkcje – Madden NFL 21 w wersji na Xboksa One (0,5) oraz Madden NFL 21 w edycji na PlayStation 4 (0,3) – zmierzyły się z tak sporą krytyką.

Amerykański producent i wydawca postarał się o nie lada wyczyn, w ciągu dwóch lat wypuszczając na rynek pozycje, które mierzyły się z ogromnym niezadowoleniem odbiorców. Diablo Immortal przebiło Warcraft 3 Reforged (średnia 0,6), które trafiło na rynek w fatalnej jakości, oraz reedycję World of Warcraft: The Burning Crusade – w grze debiutującej po raz kolejny w 2021 roku klientom doskwierał system mikrotransakcji i frakcje, co poskutkowało oceną 0,5, która była wynikiem znacznie mniejszej liczby nieprzychylnych reakcji (371 not). 

Diablo Immortal oceny

Blizzard będzie musiał zmierzyć się ze sporym wyzwaniem – choć gra cieszy się ogromną popularnością, społeczność nadal będzie głośno wyrażać swoje niezadowolenie, wymagając by deweloperzy zajęli się istotnymi zmianami.

Źródło: Metacritic

Komentarze (122)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper