1899 to nowa produkcja twórców Dark. W międzynarodowym serialu wystąpi Polak

Filmy i seriale
949V
1899 Netflix
Wojciech Gruszczyk | 06.06, 19:28

Netflix w końcu zaprezentował „1899”, czyli najnowszą opowieść stworzoną przez niemieckich twórców znakomitego „Dark”. Autorzy zdecydowali się na międzynarodową obsadę, w której nie zabrakło Polaka – Maciej Musiał wystąpił w projekcie.

Pierwszy raz o „1899” pisaliśmy w maju 2021 roku, ponieważ w tym czasie Netflix zaprezentował teaser serialu od autorów „Dark”. Jantje Friese i Baran bo Odar nawiązali współpracę na wyłączność z gigantem SVOD i w końcu możemy spojrzeć na materiał promujący nową opowieść.

Netflix już w zeszłym roku ujawnił, że „1899” powstał w najnowocześniejszym obiekcie do „wirtualnej produkcji”. Z identycznego rozwiązania skorzystali twórcy serialu „The Mandalorian” – w studiu znajduje się wielka (22.8 metra szerokości i 7 metrów wysokości) powierzchnia zdjęciowa. W dodatku cała scena jest otoczona dynamicznym tłem, na którym renderowane są obrazy na silniku Unreal Engine.

„Zachwycająca wizualnie odyseja, w której nic nie jest takie, jakim się wydaje. Twórcy popularnego na całym świecie serialu „Dark” przenoszą nas na pokładzie Kerberosa do roku 1899. To, co zaginione, zostanie odnalezione”.

Netflix potwierdził, że „1899” zadebiutuje wkrótce. Podczas wydarzenia korporacji zaprezentowano zwiastun oraz materiał za kulisami, na którym Baran bo Odar i Jantje Friese opowiadają o projekcie.

Źródło: YouTube.com

Komentarze (20)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper