Obi-Wan Kenobi najchętniej oglądanym serialem na Disney+. Ewan McGregor potępił rasistowskie ataki

Filmy/seriale
1224V
Obi-Wan Kenobi najchętniej oglądanym serialem na Disney+. Ewan McGregor potępił rasistowskie ataki
Iza Łęcka | 01.06.2022, 13:26

Fani uniwersum Star Wars od minionego tygodnia mogą sprawdzić świeżutki rozdział opowieści, którego głównym bohaterem jest jeden z najbardziej znanych Jedi. Widzowie nie zawiedli – Disney chwali się ogromnym sukcesem serialu.

Disney+ coraz prężniej rozwija zakres swojej działalności i systematycznie oferuje nowe propozycje, sięgając również po swoje najpopularniejsze marki, czyli Marvel i Star Wars. Po serii wielu intrygujących seriali czerpiących z potencjału superbohaterskich przygód, przyszedł czas na atrakcje dla entuzjastów Gwiezdnych Wojen – dzięki tegorocznemu Star Wars Celebration poznaliśmy wiele nowych opowieści osadzonych w kosmicznym uniwersum.

Dalsza część tekstu pod wideo

Do nich należy jedna z ostatnich nowości platformy Disneya, czyli „Obi-Wan Kenobi”, który już od startu cieszy się ogromną popularnością wśród odbiorców. Jak ogłosili twórcy, serial, w którym w roli głównej występuje Ewan McGregor, jest najchętniej oglądaną oryginalną produkcją Disney+ w weekend otwarcia. Historia jest polecana przez 86% recenzentów w serwisie Rotten Tomatoes i posiada średnią na poziomie 75 punktów na Metacritic.

„Dziękujemy najlepszym fanom w galaktyce za uczynienie #ObiWanKenobi najchętniej oglądanym filmem @DisneyPlus na całym świecie, w oparciu o liczbę godzin transmisji w weekend otwarcia”.

Pozytywny wydźwięk wiadomości może jednak zaburzyć atmosfera skandalu, jaka panuje wokół serialu Star Wars. Już wczoraj informowaliśmy o atakach na tle rasistowskim, z jakimi mierzy się Moses Ingram – aktorka wciela się w Revę Sevander, Trzecią Siostrę, która jako jeden z Inkwizytorów na zlecenie Vadera tropi głównego bohatera. Odtwórczyni jednej z istotnych ról przyznała, że otrzymała szereg szkalujących wiadomości po premierze „Obi-Wan Kenobi”. Lucasfilm już wyraziło chęć pomocy i stanęło murem za aktorką.

Do sprawy odniósł się również Ewan McGregor, który oprócz podziękowań za zainteresowanie serialem, podkreślił, że przede wszystkim wspiera Moses Ingram. Według niego aktorka wnosi naprawdę wiele do produkcji. Gwiazdor zaznaczył, że w uniwersum Star Wars nie ma miejsca na rasizm.

„Jako aktor i jeden z producentów serii chcę powiedzieć, że uwielbiamy Moses, jesteśmy po stronie Moses. Jeżeli wysyłacie jej zastraszające wiadomości, to według mnie nie jesteście fanami Star Wars. W tym świecie nie ma miejsca na rasizm (…)”.

„Osobista wiadomość od Ewana McGregora”.

Źródło: Twitter: obiwankenobi

Komentarze (33)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper