Aktorka z Obi-Wan Kenobi celem rasistowskich ataków. Lucasfilm staje w obronie Moses Ingram

Filmy/seriale
1728V
Aktorka z Obi-Wan Kenobi celem rasistowskich ataków - Moses Ingram
Wojciech Gruszczyk | 31.05.2022, 20:02

W tym tygodniu zadebiutowały pierwsze odcinki serialu „Obi-Wan Kenobi” i Moses Ingram potwierdziła, że jest celem rasistowskich ataków. Aktorka pokazała kilka wiadomości od widzów i Lucasfilm stanęło w obronie gwiazdy z Disney+.

Disney przed premierą najnowszego serialu z Disney+ ostrzegał Moses Ingram przed potencjalnymi atakami ze strony fanów Gwiezdnych wojen. Korporacja niestety się nie myliła i aktorka wczoraj na swoim Instagramie opublikowała serię rasistowskich wiadomości, które trafiły do niej po premierze pierwszych odcinków „Obi-Wan Kenobi”.

Dalsza część tekstu pod wideo

Moses Ingram otrzymała setki krzywdzących wiadomości i na sytuację postanowił zareagować Lucasfilm – korporacja wydała krótkie oświadczenie, w którym potwierdziła, że sprzeciwia się takim działaniom, ponieważ w galaktyce Gwiezdnych wojen jest miejsce dla ponad 20 mln gatunków.

„Jesteśmy dumni, że możemy powitać Moses Ingram w rodzinie Star Wars i cieszymy się, że historia Revy będzie się rozwijać. Jeśli ktokolwiek zamierza sprawić, by poczuła się ona w jakikolwiek sposób niemile widziana, mamy tylko jedno do powiedzenia: sprzeciwiamy się.

W galaktyce Gwiezdnych wojen jest ponad 20 milionów zdolnych do odczuwania gatunków, nie decyduj się na bycie rasistą”.

Możemy podejrzewać, że działania widzów są spowodowane poprzednimi ogłoszeniami twórców „Obi-Wan Kenobi”, którzy potwierdzili ważny szczegół – produkcja ma wprowadzić „najwięcej różnorodności” względem poprzednich projektów z uniwersum Star Wars, co wyraźnie nie spodobało się niektórym widzom.

Sprawdźcie nasze wrażenia z „Obi-Wan Kenobi”

Źródło: starwars

Komentarze (119)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper