Sniper Elite 5 w graficznym starciu konsol dwóch generacji. Xbox Series S przegrywa z Xbox One X

News
1668V
Sniper Elite 5
Bartosz Dawidowski | 30.05, 12:19

Sniper Elite 5 nie zapewnia grafiki na poziomie najdroższych produkcji AAA. Mimo wszystko warto przyjrzeć się, jak deweloperzy z Rebellion poradzili sobie z okiełznaniem mocy oferowanej przez konsole różnej generacji.

W tym konkretnym przypadku bierzemy pod lupę wydania Sniper Elite 5 na Xbox One/Xbox One X oraz Xbox Series X|S. Filmik z porównaniem grafiki w takich wydaniach przygotował redakcja El Analista De Bits.

Jak łatwo się domyślić, oprawa na bazowym modelu Xbox One nie powala szczegółowością. Najstarsza konsola w tym zestawieniu zapewnia rozdzielczość natywną tylko na poziomie 900p i najbardziej rozmazany obraz. Szczególnego szału nie ma jednak również na konsoli nowej generacji, czyli na Xbox Series S. Tutaj gra w teorii powinna działać w 1080p, przy 60 fps, ale rozdzielczość jest dynamiczna i często spada w okolice 900p. W tych samych scenach, obraz z Xbox One X, wyświetlany z niższym frameratem 30 fps, ale przy 2160p, wydaje się ładniejszy. W szczególności na Xbox Series S rozczarowuje jakość cieni, która jest gorsza, niż na Xbox One X.

Sniper Elite 5 wygląda oczywiście najlepiej na Xbox Series X, zapewniając najbardziej wyraźne tekstury, najładniejsze cienie i największy promień rysowania obiektów. Najmocniejsza konsola działa w trybie dynamicznej rozdzielczości, oferując – według ElAnalistaDeBits - najczęściej wartość 2088p. Gra działa na XSX w 60 fps.

Redakcja przygotowała też porównanie grafiki na PS4, PS4 Pro i PS5. Sniper Elite 5 działa na PS4 Pro w rozdzielczości 1440p (30 fps), na PS4 w 1080p (30 fps) i na PS5 w dynamicznym 2160, przy 60 klatkach na sekundę.

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=FWWmPol1NgI

Komentarze (79)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper