Gran Turismo będzie filmem. Sony chce zatrudnić reżysera Dystrykt 9

Filmy/seriale
889V
Gran Turismo 7_screen z gry
Iza Łęcka | 27.05.2022, 07:36

Pojawiają się pierwsze doniesienia dotyczące nowych produkcji Sony Pictures i PlayStation Productions. Po sukcesie „Uncharted” japoński producent planuje kolejne przedsięwzięcia – „Gran Turismo” ma trafić na wielki ekran.

Wczoraj informowaliśmy o szczegółach biznesowego panelu skupiającego się na rezultatach i dalszych działaniach giganta branży. Wiemy, że Sony jeszcze mocniej chce inwestować w przenoszenie gier do nowego medium, czego dowodem jest realizacja trzech nowych projektów – „God of War” z Amazonem, „Horizona” we współpracy z Netflixem oraz „Gran Turismo”, który nie został powiązany z żadnym SVOD. Zgodnie ze wstępnymi założeniami propozycja miałaby trafić na wielki ekran – samochodowa seria Polyphony Digital zostanie rozszerzona o film.

Dalsza część tekstu pod wideo

Redakcja Deadline poznała wstępne plany wytwórni – „Gran Turismo” znajduje się na bardzo wczesnym etapie rozwoju, a Sony chce zatrudnić do projektu Neilla Blomkampa. Twórca takich historii jak „Dystrykt”, „Elizjum”, „Chappie” i „Demonic” będzie pełnił rolę reżysera.

Dziennikarze sugerują, że będzie to film fabularny, ale aktualnie wszystkie szczegóły dotyczące inicjatywy są trzymane w tajemnicy. Obecnie nasuwa się przynajmniej kilka intrygujących opcji na scenariusz, które mogą zostać zrealizowane przez twórców zatrudnionych przez Sony, a sam pomysł na przeniesienie Gran Turismo na wielki ekran wydaje się dość nietypowy.

Przypomnijmy, że w ostatnich tygodniach Neill Blomkamp poinformował o zainteresowaniu się branżą gier i przedstawił pierwszy pomysł. Filmowiec planuje zrewolucjonizować gatunek Battle Royale, koncentrując się na mocnej fabule.

Źródło: Deadline

Komentarze (75)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper