God of War, Horizon i Gran Turismo jako seriale. PlayStation zapowiada dalsze inwestycje w branżę filmową

Filmy/seriale
1298V
God of War - Horizon - Gran Turismo
Iza Łęcka | 26.05.2022, 09:52

Sony zamierza znacząco rozbudować swoje marki poprzez branżę filmową. God of War, Horizon i Gran Turismo otrzymają nowe produkcje, których rozwojem zajmą się między innymi Amazon oraz Netflix.

Popularne gry, które na trwałe wpisały się w świadomości entuzjastów wirtualnej rozgrywki, są swego rodzaju żyłką złota o ogromnym potencjale. Włodarze Sony zdają sobie z tego doskonale sprawę, dlatego panel biznesowy potwierdzający plany japońskiej korporacji na kolejne lata nie mógł się obyć bez wzmianki na temat rozwoju marek PlayStation w segmencie filmów oraz seriali. Na rynek trafił już „Uncharted”, trwają prace nad filmem „Ghost of Tsushima”, ekipa filmowców i aktorów kręci ostatnie ujęcia na planie serialu „The Last of Us” (HBO), powstaje „Twisted Metal” (Peacock, serial) oraz „Jak and Daxter” (film), ale to dopiero początek. Sony wspomniało o dziesięciu projektach tworzonych w oparciu o produkcje PlayStation.

Dalsza część tekstu pod wideo

Japończycy potwierdzili ostatnie doniesienia i chcą opracować serial w świecie „God of War”, który powinien niezwykle interesująco rozbudować opowieść, zapewniając Kratosowi jeszcze wiekszą publiczność. Pozycja ma wzmocnić katalog Amazon Prime Video.

Jednocześnie planowane jest przeniesienie do nowego medium „Horizona” – pamiętając o ogromnej pracy wykonanej przez deweloperów z Guerrilla Games, trudno wyobrazić sobie aktorską serię, gdyż CGI musiałoby odznaczać się najwyższą jakością, by historia mogła odnieść sukces. Zatem może dopracowana animacja? Aktualnie Sony stroni od szczegółów, choć wiemy, że serialem miałby się zająć Netflix.

W dodatku powstanie serial lub film związany z marką „Gran Turismo” – na papierze koncepcja może wydawać się bardzo nietypowa, ale wyobraźcie sobie losy młodego kierowcy, który staje do walki w wyścigach, chce spełnić marzenia i zdobyć mistrzostwo Gran Turismo.

„Sony oficjalnie ogłosiło nowe serie PlayStation Productions w fazie rozwoju

- Horizon trafi na Netflix

- God of War trafi na Amazon (wcześniej plotkowano)

- Gran Turismo (nie ogłoszono żadnej platformy)

Sony nadal mocno rozszerza swoje PlayStation IP na seriale/filmy”.

Jak widać na przykładzie „Horizona” oraz „God of War” Japończycy nawiązali już współprace z dwoma różnymi platformami SVOD, na których zobaczymy produkcje. Możemy jednak podejrzewać, że są to odległe plany i konkrety poznamy w późniejszym czasie.

Źródło: BenjiSales

Komentarze (81)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper