Off The Grid to next-genowy shooter od Neilla Blomkampa. Reżyser Dystrykt 9 zapowiada rewolucję w gatunku

Gry
1738V
Off The Grid
Wojciech Gruszczyk | 05.05.2022, 14:25

Neill Blomkamp w zeszłym roku potwierdził wejście do branży gier i reżyser między innymi „Dystryktu 9” rozpoczął opracowywanie next-genowego shootera. Teraz możemy potwierdzić pierwsze szczegóły produkcji zatytułowanej Off The Grid.

Off The Grid to trzecioosobowy shooter AAA typu Battle Royale, który jednak ma zapewnić coś więcej niż zwykłą walkę na dużej arenie. Reżyser Neill Blomkamp wraz ze scenarzystą Richardem K. Morganem („Altered Carbon”, Crysis) postanowili zaproponować bardzo ambitną strzelankę.

Dalsza część tekstu pod wideo

„Osadzona w dystopijnej przyszłości, stylizowana na cyberpunk strzelanka planuje rozwinąć gatunek poprzez położenie silnego nacisku na rozwój narracji, pod kierownictwem głównego wizjonera Neilla Blomkampa i scenarzysty Richarda K. Morgana. Ponadto, weteran branży Olivier Henriot (Far Cry, Assassin's Creed) obejmie stanowisko Kierownika Wykonawczego ds. Narracji, zapewniając bogactwo najlepszych talentów, które ożywią świat OTG”.

Off The Grid to Battle Royale, w którym na jednej mapie pojawi się 150 graczy, ale obok pojedynków PVP będziemy także świadkami misji fabularnych PVE – wszystko ma odbywać się jednocześnie w jednej sesji. Zawodnicy będą mogli swobodnie kontrolować rozwój fabuły, a „każda podjęta decyzja ma bezpośredni wpływ na przebieg rozgrywki”. Kluczowym elementem doświadczenia i rozbudowanej struktury narracji jest system tworzenia, dostosowywania i wymiany przedmiotów.

„W OTG granice między bohaterem a złoczyńcą zacierają się, gdy gracze walczą o przetrwanie w tajnych korporacyjnych bitwach przyszłości”.

Neill Blomkamp zapowiedział tytuł następującymi słowami:

„W OTG naszą ambicją jest nie tylko stworzenie Battle Royale 2.0 poprzez dodanie głębokiej progresji gracza, ale także zbudowanie ewoluującego świata, który będzie żył własnym życiem, zmieniając się w nieoczekiwany sposób za każdym razem, gdy gracz ponownie dołączy do gry. Dzięki innowacyjnemu podejściu do głównego nurtu sesji Battle Royale i głębokiej narracji, nadajemy cel każdemu elementowi gry, pozwalając graczom na wielokrotne powracanie do świata OTG, gdzie zawsze jest coś nowego do znalezienia i zbadania, a dla nas do rozwinięcia”.

Off The Grid zadebiutuje w 2023 roku wyłącznie na PS5, XSX|S i PC.

Źródło: Informacja prasowa - Heaven Media

Komentarze (28)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper