Sony potwierdza: gracze muszą zwrócić zniżki na PS Plus w trakcie ulepszenia usługi do PS Plus Premium i Extra

News
7629V
PS Plus
Wojciech Gruszczyk | 25.05, 14:36

Dział pomocy technicznej Sony odpowiedział na pytania fanów PlayStation, którzy nie potrafią zrozumieć, dlaczego muszą zapłacić więcej za przejście na wyższy model PS Plus, gdy wcześniej skorzystali z promocji. Najwidoczniej firma wpadła na taki plan i przynajmniej aktualnie chce się go trzymać.

Wczoraj informowałem naszą społeczność o zaskakującej decyzji z Azji. Pierwsi gracze potwierdzili, że jeśli wcześniej skorzystali ze zniżki na PlayStation Plus, to teraz podczas aktualizacji usługi do PlayStation Plus Premium lub PlayStation Plus Extra muszą dopłacić do usługi i w zasadzie zwracają wcześniej uzyskany rabat.

Społeczność nadal nie potrafi tego zrozumieć, więc część zainteresowanych wysłało wiadomości do działu pomocy PlayStation, który postanowił wszystko wytłumaczyć.

„Dziękujemy za skontaktowanie się z pomocą techniczną PlayStation i sprawdzenie ceny subskrypcji PlayStation Plus.

Ponieważ zakupiłeś PlayStation Plus po obniżonej cenie w momencie uzyskania członkostwa, istnieją dwa rodzaje członkostwa PlayStation Plus, które nie mogą korzystać z innych zniżek:

1) Członkostwo PlayStation Plus zakupione ze zniżką.

2) Członkostwo PlayStation Plus wykupione za pomocą kodu”.

Sony bardzo dokładnie podkreśla, że gracze nie mogą korzystać z podwójnych zniżek, więc w tej sytuacji... Niezbędne jest dopłacenie różnicy:

„Dlatego też, jeśli chcesz podwyższyć poziom członkostwa Premium do poziomu 2 lub 3, musisz dopłacić różnicę między poprzednią obniżoną ceną a normalną ceną.

Na przykład, roczne członkostwo w PlayStation Plus kosztuje 308 HK$, a cena po obniżce wynosi 187,6 HK$. Różnica wynosi 120,4 dolara, podzielone przez liczbę pozostałych miesięcy.

Zapewniamy, że system automatycznie obliczy różnicę, którą należy spłacić w przypadku konieczności aktualizacji. Oczywiście, możesz również podwyższyć lub obniżyć swoje członkostwo zgodnie z własnymi preferencjami”.

Sony podkreśla, że przygotowało cały system i to właśnie on automatycznie obliczy ile gracz musi dopłacić. Sytuacja jest jednak kłopotliwa dla doświadczonych użytkowników, którzy wykupili PlayStation Plus na kilka lat do przodu, skorzystali z promocji z przykładowo PlayStation Store, a teraz chcąc zaktualizować usługę będą musieli zwrócić wcześniej uzyskaną zniżkę.

Należy na pewno zaznaczyć, że nie mamy pewności, czy identyczny system będzie działał w Europie i tym samym w Polsce, ale na pewno będziemy Was informować, ponieważ nie bez powodu Sony przez tę sytuację zbiera od społeczności mieszane opinie.

Źródło: VGC

Komentarze (345)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper