Przejście z PS Plus na PS Plus Premium i Extra będzie droższe dla graczy, którzy skorzystali z promocji

Plotka
5888V
PS Plus Premium i PS Plus Extra grafika
Wojciech Gruszczyk | 24.05, 14:02

Sony miało wpaść na zaskakującą decyzję dotyczącą przejścia ze zwykłego PlayStation Plus na PlayStation Plus Premium lub PlayStation Plus Extra. Gracze, którzy posiadają wykupiony abonament na kilka lat do przodu, będą musieli dopłacić do usługi. Firma podobno nie zdecydowała się na jedną-stałą opłatę za aktualizację.

PlayStation Plus wystartował w pierwszych krajach i gracze mają okazję sprawdzać różne opcje japońskiej propozycji. Już wcześniej wspominaliśmy, że firma pozwala przykładowo zmienić roczny PlayStation Plus Essential na 183 dni PlayStation Plus Premium.

Sony zapewniło także opcję opłacenia przejścia ze zwykłego PS Plus na PS Plus Premium lub PS Plus Extra, jednak w tej sytuacji nie możecie liczyć na stałą-małą opłatę w każdej sytuacji. Jeśli posiadacie abonament wykupiony na kilka lat do przodu, to będziecie musieli zapłacić znacznie więcej za przejście na przykładowo Premium.

„Cholera. Bałem się tego. Ludzie z Hong Kongu zajmujący się grami na Twitterze potwierdzają, że jeśli kupiliście obecną subskrypcję PS Plus po obniżonej cenie, opłata za aktualizację będzie wyższa, co w zasadzie przekreśla wartość sprzedaży w przypadku aktualizacji. Straszne antykonsumenckie zachowanie Sony”.

„Już wcześniej wspominałem o takiej możliwości. Ale Sony zrobiło coś o wiele gorszego: jeśli wykupiłeś pakiet [PS Plus] na kilka lat, MUSISZ płacić opłatę za aktualizację przez cały pozostały okres abonamentu PS+, niezależnie od tego, ile lat to będzie. Po prostu okropne”.

Jeśli przykładowo na początku roku skorzystaliście z promocji i kupiliście PlayStation Plus na 5-6 lat do przodu, to nie możecie liczyć, że teraz w niskiej cenie przeskoczycie na PlayStation Plus Premium. Sony nie zdecydowało się na stałą i jedną opłatę zmiany abonamentu, a po prostu wszystko zależy od tego, przez ile dni, miesięcy lub nawet lat Wasz abonament będzie trwał.

Aktualizacja:

Gracze potwierdzają dziwną sytuację i dokładnie tłumaczą:

  • Jeśli macie przykładowo PS Plus do 2030 roku, to będziecie mogli wykupić PS Plus Premium jedynie do końca abonamentu (2030 rok) i nie otrzymacie możliwości skorzystania z oferty przez przykładowo miesiąc.
  • Jeśli macie PS Plus wykupione dzięki promocji, to będziecie musieli „zapłacić dodatkowo”, by nadrobić wcześniej otrzymaną zniżkę.
Źródło: resetera

Komentarze (240)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper