Forspoken tylko dla dorosłych przez alkohol i mikrotransakcje. Gra Square Enix już z kategorią wiekową od PEGI

News
690V
SE
Bartosz Dawidowski | 25.05, 12:52

Ostatnie pogłoski na temat możliwego opóźnienia premiery Forspoken wydają się przesadzone. Gra właśnie została opatrzona kategorią wiekową przez PEGI, co podpowiada, że zasadniczo główna faza produkcji musiała zostać zakończona.

Zazwyczaj wydawcy dostarczają urzędom przyznającym kategorie wiekowe grom, takim jak PEGI, gry w finalnych wydaniach. Informacja o pojawieniu się Forspoken w bazie PEGI, wskazuje na to, że do premiery tego tytułu dojdzie faktycznie w październiku i że obędzie się bez kolejnych opóźnień.

Forspoken otrzymało kategorię wiekową „18” od PEGI. Europejski urząd tłumaczy swoją decyzję tym, że w dialogach gry często pojawiają się przekleństwa i spore dawki przemocy. Kategoria wiekowa „18” została również przyznana ze względu na uwzględnienie w Forspoken motywów związanych ze spożywaniem alkoholu i... mikrotransakcjami. W fabule gry znajdują się też odniesienia do motywu samobójstwa.

„W grze znajduje się możliwość kupowania przedmiotów wykorzystywanych w świecie gry, w formie pobieranych pakietów danych. (...) Postać gracza może zamawiać alkoholowe napoje w barze. Napoje wpływają na statystyki postaci gracza – w losowy sposób, z możliwymi negatywnym skutkami” - głosi komunikat PEGI.

Forspoken pojawi się na rynku 11 października 2022 roku, na PS5 i PC.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/forspoken-has-received-a-pegi-18-rating-in-europe/

Komentarze (48)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper