Beyond Good & Evil 2 to jedna z „najambitniejszych gier” Ubisoftu. Tytuł wciąż powstaje

News
1117V
Beyond Good & Evil 2
Iza Łęcka | 24.05, 09:45

Za kilka tygodni Ubisoft będzie mógł świętować pięć lat od drugiej zapowiedzi Beyond Good & Evil 2. Od dawna nie możemy liczyć na materiały z procesu produkcyjnego, a Francuzi nie wspominają o tytule podczas raportów finansowych. Pozycja jednak wciąż powstaje i ma odznaczać się ogromną skalą.

Ubisoft zapowiedział Beyond Good & Evil 2 jeszcze w okresie świetności PlayStation 4 i Xboksa One, jednak w owym czasie projekt dopiero raczkował, a inżynierowie giganta branży latami rozwijali technologię, na podstawie której przygoda miała powstać. Nadal nie wiemy, kiedy tytuł znajdzie się na rynku, lecz biorąc pod uwagę nową generację, możemy oczekiwać, że będzie to w pełni next-genowa pozycja.

Producent i wydawca od dawna nie informuje o stanie gry, tymczasem Ubisoft Barcelona poszukuje starszego animatora rozgrywki do pracy nad projektem. Ogłoszenie daje jasno do zrozumienia, że produkcja jest wciąż tworzona:

„Przejmij kontrolę nad jakością animacji i funkcjonalnością systemów rozgrywki w jednym z dotychczas najbardziej ambitnych projektów Ubisoftu”.

Trudno jednak zawyrokować, jak rzeczywiście prezentuje się stan Beyond Good & Evil 2. W lutym redakcja Bloomberg donosiła, że gra po pięciu latach rozwoju nadal znajduje się w pre-produkcji. Tytuł został przedstawiony obiecującym zwiastunem podczas E3 2017, ale pamiętajmy, że ciągle mamy do czynienia ze wskrzeszeniem pozycji, która pierwszy raz została zapowiedziana w 2008 roku. Po latach powrócono do projektu, nad którym zdaniem dyrektora generalnego Ubisoftu prace przebiegają sprawnie.

Źródło: VGC

Komentarze (41)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper