Beyond Good & Evil 2 ma nadal znajdować się w pre-produkcji. Tytuł może nigdy nie trafić na rynek

News
994V
Beyond Good & Evil 2
Wojciech Gruszczyk | 09.02, 19:58

W 2016 roku Michel Ancel potwierdził, że pracuje nad nową częścią Beyond Good & Evil, a na E3 2017 zobaczyliśmy zachwycający zwiastun. Od tego czasu deweloperzy kilkukrotnie wspominali o grze, ale nie możemy nawet marzyć o szybkiej premierze.

Ubisoft od dawna nie wspomina już o Beyond Good & Evil 2, a produkcja nie pojawia się nawet w raportach finansowych korporacji. Sytuację gry postanowił zbadać Jason Schreier z Bloomberga, który nie tylko otrzymał wiadomość o nowej produkcji z serii Assassin's Creed, ale również wspomniał o oczekiwanej przygodzie francuskiego studia.

Beyond Good & Evil 2 po 5 latach od publikacji pierwszego zwiastuna ma nadal znajdować się w fazie preprodukcji. W tej sytuacji jeśli nawet gra miałaby trafić na rynek, to zadebiutuje za 4-6 lat, więc w najbardziej ekstremalnej sytuacji tytuł może już przywitać kolejną generację konsol.

Preprodukcja jest różnie rozumiana w naszej branży, ale zazwyczaj w tym czasie deweloperzy nadal tworzą koncepcje i zastanawiają się nad różnymi systemami, które mogą trafić do pozycji. Nie możemy tutaj mówić o pełnej produkcji.

Trudno powiedzieć, co Ubisoft zdecyduje, ale warto przypomnieć, że w 2020 roku Michel Ancel odszedł już z branży i w zasadzie od tego czasu nie otrzymujemy większych konkretów o Beyond Good & Evil 2.

Źródło: gamingbolt

Komentarze (25)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper