GTA i FarmVille pod jednym dachem. Take-Two sfinalizowało nabycie firmy Zynga

News
441V
GTA i FarmVille
Wojciech Gruszczyk | 23.05, 19:19

Jeśli zastanawialiście się kiedyś, czy Grand Theft Auto może otrzymać spin-off o tworzeniu ogródka, w który będą zagrywać się nasze mamy i babcie, to jest to w końcu jak najbardziej możliwe. Take-Two oficjalnie kupiło Zyngę i teraz deweloperzy mogą szaleć.

10 stycznia Take-Two zapowiedziało, że chce za kwotę 12,7 mld dolarów przejąć Zyngę i po ponad czterech miesiącach udało się otrzymać wszystkie zgody. Umowa została zatwierdzona przez udziałowców obu korporacji w zeszłym tygodniu i tym samym jest to największa sfinalizowana transakcja przejęcia w historii branży gier.

Take-Two (między innymi Grand Theft Auto, Borderlands, NBA 2K i BioShock) dołączyło do swojej rodziny Zyngę (FarmVille i Words With Friends), co tylko i wyłącznie potwierdza, jak ważnym elementem dla firm produkujących gry AAA są zespoły odpowiedzialne za tytuły mobilne. Możemy podejrzewać, że nowy oddział zajmie się przenoszeniem IP na smartfony i tablety.

„Cieszymy się z połączenia z firmą Zynga, które stanowi kluczowy krok w kierunku wykładniczego zwiększenia naszych przychodów netto z urządzeń mobilnych, które są najszybciej rozwijającym się segmentem interaktywnej rozrywki, a jednocześnie zapewnia nam znaczące synergie kosztowe i możliwości zwiększenia przychodów” - powiedział Strauss Zelnick, prezes Take-Two.

Warto przypomnieć, że Microsoft kupił całą Bethesdę za 7,5 mld dolarów, więc Zynga była droższa o 5,2 mld dolarów od zespołów odpowiedzialnych za takie marki jak The Elder Scrolls czy też Fallout. Teraz producent Xboksa stara się za 68,7 mld nabyć całe Activision Blizzard, ale aktualnie firma musi otrzymać zgodę, by móc dołączyć do swojej rodziny kolejnych deweloperów.

Źródło: VGC

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper