The Callisto Protocol trafi na rynek w 2022 roku. Twórcy zapewnią horror „AAAA”

Gry
2061V
The Callisto Protocol horror - 1
Iza Łęcka | 23.05.2022, 07:35

Opracowywana przez Striking Distance Studios pozycja najprawdopodobniej nie będzie kolejną dużą produkcją, której premiera nie odbędzie się w 2022 roku. Gra powoli zmierza na rynek, dzięki czemu już wkrótce powinniśmy poznać szczegóły dotyczące debiutu.

W zeszłym tygodniu redakcja Game Informer zapowiedziała przygotowanie dużego artykułu poświęconego The Callisto Protocol. Dziennikarze mieli ekskluzywną możliwość rozmowy z deweloperami oraz sprawdzenia fragmentów rozgrywki, dzięki czemu już niebawem podzielą się swoimi wrażeniami.

Dalsza część tekstu pod wideo

Zgodnie z oficjalnymi założeniami horror zespołu Glena Schofielda powinien zostać udostępniony w ciągu najbliższych miesięcy. W sprawie możliwej premiery jednak nieustannie pojawiają się spore obawy – w końcu jak dotąd nie mieliśmy okazji prześledzić porządnych materiałów z gry, dodatkowo nie wiemy zbyt wiele na temat podstawowych założeń. Krafton (wydawca) jednak uspokaja. W trakcie prezentacji przygotowanej z myślą o akcjonariuszach zapewniono, że tytuł zadebiutuje w drugiej połowie 2022 roku.

W dokumentach dla inwestorów południowokoreańskie przedsiębiorstwo nie tylko informuje o premierze The Callisto Protocol, ale przede wszystkim chwali się poziomem – zgodnie z zapewnieniami historia Jacoba Lee będzie produkcją „AAAA”. Ma to sugerować jeszcze lepszą jakość niż innych wysokobudżetowych gier.

The Callisto Protocol wyróżnia się trzema elementami:

„Najwyższy poziom jakości + maksymalne doświadczenie horroru + wyróżniająca się mechanika akcji”.

Jeśli pozycja rzeczywiście zostanie wydana pod koniec roku, dla fanów horrorów zapowiadają się obiecujące miesiące (lub nawet tygodnie). Pamiętajmy, że na początku 2023 roku zadebiutuje reboot Dead Space.

The Callisto Protocol AAAA 2022

Warto zwrócić uwagę, że w dokumencie Krafton wspomina również o tajnym tytułem Project M – jest to turowa gra strategiczna od Unknown Worlds.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do The Callisto Protocol.

Źródło: Wccftech

Komentarze (40)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper