The Callisto Protocol na pierwszych materiałach z gry. Horror wygląda zjawiskowo

News
3197V
The Callisto Protocol
Wojciech Gruszczyk | 19.05, 20:34

Nadciąga prawdziwie next-genowy horror. Twórcy The Callisto Protocol już wkrótce przedstawią konkretne informacje dotyczące swojej przerażającej historii, a na dobry początek otrzymaliśmy kilka materiałów z gry, które potrafią rozbudzić oczekiwania.

Glen A. Schofield, założyciel Visceral Games (Dead Space) i Sledgehammer Games (Call of Duty) w 2019 roku potwierdził, że został założycielem nowego studia Striking Distance Studios, które rozwija pierwszą grę pod opieką koreańskiego Kraftonu.

Twórca nie zdecydował się na opracowanie kolejnej strzelanki, a zebrał doświadczonych deweloperów odpowiedzialnych za serię Dead Space i rozpoczął opracowanie next-genowego horroru. The Callisto Protocol było zapowiedziane jako duchowy spadkobierca uniwersum Visceral Games i już wkrótce otrzymamy masę szczegółów z gry oraz zobaczymy konkretne materiały.

Redakcja Game Informer spotkała się z deweloperami i to właśnie The Callisto Protocol zdobi okładkę nadchodzącego numeru magazynu. Dziennikarze takimi słowami przygotowują czytelników na swoją relację:

„W swojej pierwszej grze Striking Distance Studios korzysta z wiedzy i doświadczenia zespołu Schofielda. Porównania do Dead Space są nieuniknione, ale nie popełnijcie błędu: The Callisto Protocol to zupełnie inna bestia. Mieliśmy okazję zobaczyć ekskluzywny, nigdy wcześniej niewidziany materiał z rozgrywki, na którym nasz bohater, Jacob Lee, próbuje przetrwać grozę drugiego co do wielkości księżyca Jowisza i jego podejrzanego więzienia”.

Na dobry początek otrzymaliśmy dwa screeny z The Callisto Protocol, okładkę Game Informera oraz grafikę. Więcej materiałów zostanie opublikowanych w najbliższych dniach.

The Callisto Protocol horror - 1

The Callisto Protocol 2

The Callisto Protocol 3

The Callisto Protocol 4

Źródło: Gameinformer

Komentarze (80)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper