Nintendo Switch przebił sprzedaż 3DS-a w Japonii. Świetny wynik przenośnej konsoli

News
647V
Nintendo Switch
Kajetan Węsierski | 21.05, 10:30

Nintendo Switch to fenomen. Podobnie zacząłem ubiegłotygodniowego newsa o tym, że w Stanach Zjednoczonych hybrydowa konsolka przebiła wynik sprzedażowy PlayStation 4. I było to bardzo dobre potwierdzenie tych słów, albowiem mówimy o historycznym wyczynie - wszak trzeba odnotować, że "Pstryk" jest na rynku dużo krócej, a jego sprzedaż cały czas zdaje się utrzymywać na naprawdę dobrym poziomie.

Potwierdzeniem tego niech będą najnowsze informacje, które napływają do nas z Kraju Kwitnącej Wiśni. Wynika z nich, że w ubiegłym tygodniu najnowsza konsola od Nintendo przebiła - pod kątem liczby sprzedanych egzemplarzy - 3DS-a! Sprawia to, że sprzęt wskoczył na trzecie miejsce w historii jeśli chodzi o tę kategorię w Japonii. Obecnie mówimy o wyniku 24.6 miliona sztuk - całkiem nieźle, trzeba przyznać.

Na ten moment dwie konsole zajmujące miejsca drugie oraz pierwsze zdają się nie do prześcignięcia - przynajmniej w najbliższym czasie, albowiem trudno powiedzieć, jak sytuacja będzie prezentowała się za 1-2 lata. Przed Switchem mamy obecnie Game Boya z wynikiem 32.4 milionów egzemplarzy, a także - zasiadając na tronie - Nintendo DS, które rozeszło się w liczbie 32.8 milionów egzemplarzy. Jak myślicie - "Pstryczek" dogoni starszych kolegów? Wykres sprzedaży na pewno napawa optymizmem - sprawdźcie sami:

Źródło: Gaming Bolt

Komentarze (38)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper