Nintendo Switch przebiło ogólną liczbę sprzedanych PlayStation 4 w USA. Historyczny wynik hybrydowej konsoli

News
1304V
Nintendo Switch
Kajetan Węsierski | 14.05, 10:30

Nintendo Switch jest konsolą fenomenalną pod wieloma względami. Trudno jest się z tym sprzeczać, zwłaszcza jeśli obserwuje się to, jak radzi sobie od momentu premiery. Już w chwili debiutu (a może nawet zapowiedzi) zachwyciła wielu ludzi na świecie i okazała się dokładnie tym, czego wyczekiwano. Naprawdę świetny sprzęt od gigantów branży z Japonii, który bez wątpienia przejdzie do historii.

A pewnym sensie zrobił to już teraz. Do Internetu trafił bowiem najnowszy raport sporządzony przez analityków z NPD, który odejmuje kwiecień 2022 roku. Zgodnie z tym, co przekazał Mat Piscatella, sprzedaż Nintendo Switch w Stanach Zjednoczonych przebiła wynik, jaki od premiery udało się osiągnąć PlayStation 4. Oznacza to, że w tamtym rejonie pod względem sprzedażowym przed "Pstrykiem" zostały już tylko Xbox 360, Wii oraz oczywiście legendarne PlayStation 2.

Sam raport informuje nas również o tym, że był to kolejny miesiąc, w którym konsola od Nintendo przebiła zarówno Microsoft, jak i Sony. Na drugim miejscu sprzedaży w kwietniu uplasował się Xbox Series X|S, a trzecie miejsce zajął oczywiście PlayStation 5 (wciąż cierpiący na niedobory produkcyjne). Co ciekawe, mimo takiego rozłożenia sprzedanych kopii, pod względem przychodu prowadzi nowa generacja PlayStation.

Z innych ciekawostek, na sprzęt związany z grami wideo wydano przez ubiegły miesiąc 343 miliony dolarów, co stanowi 16-procentowy wzrost względem tego samego okresu w 2021 roku.

Źródło: Gaming Bolt

Komentarze (157)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych