PS5 otrzyma nowy horror od Swizzle Kiss. PlayStation zapłaciło za całą produkcję

News
780V
Swizzle Kiss
Wojciech Gruszczyk | 19.05, 08:08

Sony zainwestowało w nową produkcję niezależnego Swizzle Kiss. Młode studio otrzymało pieniądze na opracowanie horroru, który trafi wyłącznie na PlayStation 5 oraz komputery osobiste. Deweloperzy poszukują pracowników do projektu.

Zapewne wielu naszych czytelników nie słyszało jeszcze o Swizzle Kiss, ponieważ jest to nowe, wciąż niezapowiedziane studio, które ma swoją siedzibę w Berlinie. Deweloperzy pracują zdalnie, chcą zachować zdrowy balans pomiędzy pracą i życiem prywatnym, więc grę rozwijają przez cztery dni w tygodniu, a jednocześnie potwierdzili bardzo ważny szczegół: posiadają pełne finansowanie i są partnerami Sony PlayStation.

Swizzle Kiss rozwija „nowy, wysokiej jakości, narracyjny horror dla jednego gracza na PlayStation 5 i PC”, a za projekt odpowiadają Alicia Conte (reżyserka, wcześniej Crows Crows), Arshea Bimal (producent, wcześniej Funomena), Jessica Curry (kompozytorka, m.in. w Dear Esther i Everybody's Gone to the Rapture), Tom Schley (projektant dźwięku i inżynier dźwięku, The Stanley Parable: Ultra Deluxe) oraz William Pugh (współprojektant, The Stanley Parable, Dr. Langeskov, Accounting+).

Twórcy poszukują głównego programisty, więc możemy podejrzewać, że tytuł potrzebuje sporo czasu, by trafić na rynek, ale jak widać Sony wciąż inwestuje w mniejsze projekty, by na PlayStation 5 pojawiały się nowe gry – nie tylko pozycje od największych wydawców z segmentu AAA.

„Nowe niezależne studio Swizzle Kiss pracuje nad w pełni finansowanym horrorem na konsolę PlayStation (również na PC) #PS5

Projekt ma godne uwagi nazwiska, takie jak Jessica Curry (Dear Esther) i William Pugh (The Stanley Parable)”.

Źródło: NextGenPlayer

Komentarze (38)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper