Stray Blade potrzebuje jeszcze czasu. Twórcy pokazują action RPG zmierzający na PS5, XSX|S i PC

Gry
828V
Stray Blade
Wojciech Gruszczyk | 17.05.2022, 15:07

Na pokazie 505 Games nie zabrakło czasu dla Stray Blade. Tytuł został zaprezentowany na nowym zwiastunie, ale niestety przygoda nie trafi na rynek w 2022 roku. Deweloperzy potrzebują więcej czasu na rozbudowanie gry.

Stray Blade zostało pierwszy raz ujawnione przez Microsoft w 2021 roku, a w zeszłym miesiącu zaprezentowano fragment rozgrywki. Niestety, Point Blank Games potrzebuje więcej czasu na dopracowanie gry, więc na dzisiejszym 505 Games Showcase potwierdzono odległą datę premiery.

Dalsza część tekstu pod wideo

Stray Blade to action RPG, w którym gracze trafią do krainy Acrea – do niedawna krążyły plotki i legendy o tym miejscu, ale główny bohater produkcji odkrywa magiczną lokację i przypadkowo łamie potężne zaklęcie, które skrywało dolinę. Eksplozja miała zabić protagonistę, ale zamiast tego rozpoczyna się jego prawdziwa przygoda – razem z małym wilczkiem zainteresowani będą podróżować po świecie próbując odkryć jego kolejne tajemnice.

Tytuł ma zaoferować „szybką, śmiertelnie niebezpieczną i nieco brutalną dla wszystkich zaangażowanych stron” walkę, ale bardzo ciekawie w przypadku tego tytułu zapowiada się rozwój protagonisty. W Stray Blade to „opanowanie wszystkich broni” jest motywem przewodnim progresji bohatera, ponieważ tworząc nowy oręż, otrzymamy dostęp do nowych części drzewka umiejętności.

Twórcy jednocześnie potwierdzili, że Stray Blade zadebiutuje dopiero w 2023 roku. Gra zmierza na PlayStation 5, Xboksy Series X|S i komputery osobiste.

Źródło: 505 Games

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper