Among the Trolls otwiera 505 Games Showcase. Zwiastun pokazuje ciekawy świat

Gry
687V
Among the Trolls
Wojciech Gruszczyk | 17.05.2022, 15:05

Na imprezie 505 Games pojawiła się produkcja od finlandzkiego studia Forbidden. Twórcy takich produkcji jak The Elder Scrolls V: Skyrim, Fallout 4 i Vampire: The Masquerade prezentują nowe IP. Poznajcie Among the Trolls.

Among the Trolls to pierwszoosobowa przygodówka z elementami survivalu, której wydarzenia rozgrywają się z dala od cywilizacji. Twórcy umiejscowili wydarzenia w „w zielonych i odizolowanych głębinach nordyckich lasów, gdzie fantastyczne stworzenia rządzą równowagą w przyrodzie”.

Dalsza część tekstu pod wideo

„Nazwa gry nawiązuje do starożytnego przysłowia, według którego gdzieś poza naszym własnym światem istnieje świat, który należy do trolli i innych mistycznych ludów lasu”.

Głównym bohaterem opowieści jest Amerykanin fińskiego pochodzenia, który po śmierci swoich rodziców w wieku około 30 lat chce odnowić kontakt z dziadkami. Z tego powodu mężczyzna pakuje się i leci do Finlandii.

Na samym początku opowieści protagonista trafi na łódkę i będzie wiosłował w kierunku domu dziadków, jednak „olbrzymi szczupak” rozbija jego pojazd i wciągnie bohatera na dno. Następnie gracze obudzą się w lesie i rozpoczną walkę o przetrwanie

„Potem wszystko staje się ciemne, budzisz się w dziwnym lesie, na brzegu, w miejscu, którego nigdy wcześniej nie widziałeś, nigdzie nie widzisz chaty, masz gorączkę, jest Ci zimno, jesteś głodny, jesteś spragniony, zrobiło się ciemno, tylko gwiazdy na niebie oświetlają las i tu zaczyna się gra Among the Trolls”.

Among the Trolls nie będzie typową grą survivalową, więc w tytule pojawią się takie elementy jak rozmowy z duchami – w tej pozycji nie możemy iść do lasu i narąbać drzewa, ponieważ musimy złożyć coś w ofierze. Jeśli tego nie zrobimy, to w miejscu nastanie mrok, a po chwili zostaniemy zaatakowani przez bestie.

Oprócz normalnego rzemiosła, takiego jak budowanie noży, włóczni, toporów, w Among the Trolls znajdziemy także możliwość tworzenia magicznych istot, które są pomocnikami.

Among the Trolls jeszcze w 2022 roku trafi na Steam w formie Wczesnego Dostępu.

Źródło: 505 Games

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper