Gwiazda Doktora Strange'a skazana na 8 lat więzienia. Zapadł wyrok w sprawie molestowania 13-latki

Filmy i seriale
4772V
Zara Phythian Doktor Strange premiera
Iza Łęcka | 17.05, 09:55

Zara Phythian, aktorka, która wystąpiła w jednym z filmów Marvel Cinematic Uniwerse, usłyszała wyrok w sprawie dotyczącej 3-letniego molestowania seksualnego nastoletniej dziewczynki. Jej mąż również trafi do więzienia.

W Nottingham Crown Court zapadł wyrok dotyczący sprawy przeciwko aktorce grającej w debiutującym w 2016 roku widowisku „Doktor Strange” - Zara Phythian, która wcieliła się w Brunette Zealot, została skazana na 8 lat więzienia. Jej mąż i długoletni partner Victor Marke otrzymał karę 14 lat pozbawienia wolności, jednak był oskarżony przez dwie ofiary.

Proceder był praktykowany w latach 2005-2008, kiedy ofiara miała zaledwie 13 lat i uczęszczała do szkoły sztuk walki prowadzonej przez Marke – mąż aktorki i kaskaderki jest doświadczonym instruktorem sztuk walki. Dziewczynka miała zostać zaproszona do domu pary, gdzie została upojona alkoholem i po raz pierwszy zachęconaa do uczestnictwa w stosunku seksualnym pomiędzy Phythian a Marke – aktorka miała zapytać ofiarę „czy chce się zabawić”.

W ciągu następnych miesięcy regularnie dochodziło do aktów seksualnych pomiędzy dorosłymi oraz dzieckiem, którzy wielokrotnie mieli próbować odtwarzać z nastolatką sceny widziane w filmach pornograficznych i je nagrywać – do 16 roku życia była ona wykorzystana co najmniej 20 razy. Po zajściach dziewczynka, której tożsamości nie ujawniono ze względu na rodzaj procesu, miała być szantażowana przez partnera aktorki. Choć małżeństwo zaprzeczyło wszystkim zarzutom, ława przysięgłych uznała ich za winnych popełnionych czynów.

Zara Phythian została uznana winną 14 zarzutów dotyczących czynności seksualnych z nieletnimi, natomiast Victor Marke, oprócz tej samej kwestii, usłyszał również wyrok w sprawie o napaść na inną nieletnią dziewczynkę i wykorzystania jej 8 razy w latach 2002-2003 (łącznie 18 zarzutów). W uzasadnieniu wyroków sędzia Mark Watson przyznał, że to 59-letni partner aktorki był „siłą napędową wykorzystywania” - do przemocy seksualnej wobec pierwszej ofiary dochodziło, gdy Phythian miała 20 lat.

„Podczas przesłuchania zaprzeczyłaś, że byłaś zauroczona Victorem Marke, ale na podstawie dowodów, które usłyszałem, nie mam wątpliwości, że twoje zboczenie było ukształtowane przez wpływ, jaki miał na ciebie od najmłodszych lat” - stwierdził sędzia.

„Odebraliście mi moją niewinność, zdeprawowaliście mnie... pozostawiając mnie niezdolną do tworzenia dobrych i zrównoważonych relacji” - możemy przeczytać w oświadczeniu drugiej ofiary, która również zdecydowała się opowiedzieć o swoich doświadczeniach.

Punktem kulminacyjnym w karierze aktorki i kaskaderki był moment wygrania castingu do roli w filmie „Doktor Strange”. W jej portfolio znajdziemy jeszcze takie filmy jak „Tribal: Kanibale”, „Poza prawem”, „Street Blood" oraz „Dragon Kingdom".

Źródło: BBC

Komentarze (109)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper