Silent Hill wycieka! Sony może być zaangażowane w projekt - pierwsze materiały z nowego horroru

Gry
5359V
Silent Hill Remake wyciek
Iza Łęcka | 13.05.2022, 09:14

Dusk Golem, informator znany z publikowania wielu konkretów na temat serii Resident Evil, podzielił się kilkoma zdjęciami najprawdopodobniej ukazującymi nowego Silent Hilla. Gra podobno jest rozwijana przez kilka zespołów deweloperskich, a producent PlayStation w pewien sposób uczestniczy w produkcji.

Insider Dusk Golem od dłuższego czasu dawał jasno do zrozumienia, że coraz bardziej interesuje się jednym z horrorów i posiada informacje na temat nowej pozycji z serii Silent Hill. Dopiero teraz otrzymał on jednak zgodę na podzielenie się pewnymi materiałami.

Informator, który wielokrotnie udowadniał, że posiada kontakt z wiarygodnymi źródłami, opublikował kilka zdjęć. Zostały one jednak dostrzeżone i usunięte najprawdopodobniej przez Konami na mocy praw autorskich. Dla wielu odbiorców jest to najlepsze potwierdzenie, że przedstawione wiadomości nie są wyłącznie jedną z bezzasadnych plotek, a dotyczą prawdziwego projektu.

„(1/2)Wyciek Silent Hill. Jest tu wiele rzeczy, którymi na razie się nie podzielę. Jest to dla mnie stosunkowo nowe źródło, ale otrzymałem więcej niż wystarczającą ilość dowodów, aby im uwierzyć. Wymienię też nazwy "Anita & Maya", "SMS Messages", a to nie jest jedyna gra SH w fazie rozwoju. Zdjęcia”.

Zgodnie z udostępnionymi informacjami w proces tworzenia Silent Hilla ma być zaangażowanych więcej zespołów, w tym mówi się również o udziale Sony, które najprawdopodobniej posiada prawa marketingowe. W wątku udostępnionym na forum Resetera Dusk Golem wspomina o pracy Masahiro Ito, który miałby stworzyć między innymi jeden z projektów potwora. Insider nie dzieli się szczegółami, lecz zwroty pojawiające się w jego wiadomościach ("Anita & Maya", "SMS Messages") sugerują bohaterów i mogą dawać przesłanki na temat czasu przedstawienia historii.

W sieci można również natrafić na komentarze, że zastosowane style i kolorystyka grafik sugerują, że mamy do czynienia z kilkoma produkcjami – co byłoby zgodne ze stwierdzeniem informatora, że "nie jest to jedyna gra SH w fazie rozwoju". 

Jak na razie jednak potraktujmy te materiały z lekkim przymrużeniem oka. Zanim otworzymy szampana, świętując nadchodzącą grę osadzoną w świecie Silent Hilla, trzeba poczekać na oficjalne potwierdzenie Konami.

Silent Hill wyciek - 1

Silent Hill wyciek - 2

Silent Hill wyciek - 2

Silent Hill Remake - 5 - wyciek

Silent Hill Remake - 6 - wyciek

Źródło: AestheticGamer1

Komentarze (206)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper