Silent Hill 2 Remake od Bloober Team? Polacy mieliby całkowicie przebudować grę

Plotka
1691V
Silent Hill 2
Iza Łęcka | 16.05, 07:00

Pojawiają się kolejne doniesienia na temat tajnych projektów Konami, które są związane z marką Silent Hill. Prawdopodobnie jednocześnie powstaje nawet kilka gier, a polski Bloober Team zajmuje się Silent Hill 2 Remake.

W zeszłym tygodniu jeden ze znanych informatorów podzielił się ujęciami z kilku projektów związanych z uznanym horrorem. W trakcie weekendu AestheticGamer opublikował zdjęcia jeszcze raz, dbając o ich lepszą jakość i dorzucając dodatkowy materiał – możecie go zobaczyć w dalszej części tej wiadomości.

Do tematu Silent Hilla odnieśli się kolejni insiderzy, a wśród nich NateTheHate2, który wspomniał o ekipie Bloober Team. Z jego wiadomością zgodził się Jeff Grubb, który również słyszał pewne pogłoski na temat prac nad Silent Hill 2 Remake.

„- Bloober Team pracuje nad Silent Hill 2 Remake. Przerobione zagadki. Nowe zakończenia. Czasowy dostęp wyłącznie na konsolach PlayStation

-Wiele projektów Silent Hill w fazie rozwoju; w tym nowy główny wpis i "historie" poboczne 

Niepotwierdzone. Po prostu dzielę się tym, co usłyszałem”.

„To są rzeczy, które słyszałem, a pochodzą z wielu różnych źródeł. Nie wszystkie moje źródła są wiarygodne, ale wszystko się zgadza. Dla mnie największym wskaźnikiem jest to, że rzeczy, które widziałem, pokrywają się z tym, że Konami chciało ujawnić coś na targach E3 w zeszłym roku, zanim się wycofało”.

Już na początku 2021 roku można było natrafić na pogłoski, według których polski zespół koncentruje się na Silent Hillu. Deweloperzy potwierdzili, że pracują nad horrorem z „bardzo znanym wydawcą”, natomiast w późniejszym czasie ogłoszono oficjalnie nawiązanie „partnerstwa strategicznego” z Konami – wciąż jednak nie doczekaliśmy się zapowiedzi wspólnie opracowywanego projektu.

Interesująco zapowiada się kwestia czasowej ekskluzywności, gdyż tego typu zaangażowanie Sony w powrót serii na pewno spodobałoby się społeczności PlayStation.

Jeśli informacje zostaną potwierdzone, w przyszłości możemy zobaczyć wiele produkcji z serii Silent Hill – najwidoczniej na liście nie znajdują się tylko zwykłe remastery, ale pełne odświeżenia. Bloober Team posiada niezbędne doświadczenie, by zaoferować porządny horror.

Silent Hill Leak

Źródło: Twitter: JeffGrubb

Komentarze (98)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper