Predator powraca. Prey na pierwszym zwiastunie i znamy polską datę premiery w SVOD

Filmy/seriale
2233V
Prey Predator
Wojciech Gruszczyk | 16.05.2022, 15:37

„Prey” otrzymał właśnie pierwszy zwiastun, który powinien zainteresować wielu widzów. To wielki powrót marki „Predator”, który jednak zostanie zaproponowany widzom w bardzo ciekawy sposób, ponieważ akcja filmu została umiejscowiona w czasach Komanczów.

„Prey” przedstawia historię kobiety o imieniu Naru, która jest zaciekłą i wysoce wykwalifikowaną wojowniczką. Choć była wychowana w cieniu najbardziej legendarnych łowców, to właśnie ona wyrusza, by chronić swój lud. Naru zmierzy się z „wysoko rozwiniętym obcym drapieżnikiem z zaawansowanym technicznie arsenałem”, co zdaniem wydawcy „prowadzi do okrutnej i przerażającej konfrontacji pomiędzy dwoma rywalami”.

Dalsza część tekstu pod wideo

Reżyserem „Prey” jest Dan Trachtenberg („The Boys” „10 Cloverfield Lane”), autorem scenariusza Patrick Aison („Jack Ryan”, „Treadstone”), a producentami John Davis („Jungle Cruise”, „Predator”) i Jhane Myers („Potwory Boga”). Natomiast Lawrence Gordon („Watchmen”), Marty Ewing („It: Chapter Two”), James E. Thomas, John C. Thomas i Marc Toberoff („Fantasy Island”) zostali producentami wykonawczymi.

Twórcy „Prey” chcieli opracować przygodę, który wiernie przedstawi historię Komanczów i wniesie do niej autentyzm. To właśnie z tego powodu w filmie znalazła się obsada składająca się niemal w całości z rdzennych mieszkańców – w powieści zobaczymy między innymi Amber Midthunder („The Ice Road”, „Roswell, New Mexico”), debiutancka Dakota Beavers, Stormee Kipp („Sooyii”), Michelle Thrush („The Journey Home”), Julian Black Antelope („+Tribal”).

„Prey” zadebiutuje 5 sierpnia na Hulu, ale wcześniej Disney potwierdził, że widzowie Disney+ zapoznają się z tą opowieścią w dniu premiery, więc biorąc pod uwagę wcześniejsze ogłoszenie oraz nadciągającą premierę platformy w Polsce, widzowie mogą szykować się na debiut.

Źródło: YouTube.com

Komentarze (38)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper