Silent Hill od Bloober Team? Studio nawiązało z Konami „partnerstwo strategiczne”

Gry
1380V
Silent Hill od Bloober Team? Studio nawiązało z Konami „partnerstwo strategiczne”
Iza Łęcka | 30.06.2021, 09:18

Od miesięcy systematycznie pojawiały się plotki, według których Bloober Team pracuje nad grą z serii Silent Hill, natomiast obecnie deweloperzy odpowiedzialni za Medium potwierdzili nawiązanie strategicznego partnerstwa z Konami. Nadciąga wielki horror?

Od miesięcy informujemy o plotkach dotyczących bliskiej relacji Bloober Team z Konami. Już w kwietniu 2020 roku Bloober Team zapowiedziało, że wkracza do „ligi światowej”, a nasza redakcja łączyła deweloperów z opracowaniem gry z serii Silent Hill. Pikanterii sprawie dodawał jeden fakt: przedstawiciele studia potwierdzili, iż od ponad roku pracują z „bardzo dużym wydawcą” nad zupełnie nową grą. Jak dotąd wciąż nie potwierdzono, jakiego tytułu możemy oczekiwać.

Jak informuje portal stockwatch – przedsiębiorstwa nawiązały współpracę, by razem zająć się „opracowaniem treści i wymianą know-how”.

To dla mnie historyczny dzień i zwieńczenie kilku lat pracy. To, że tak renomowana firma jak Konami zdecydowała się na współpracę strategiczną z Bloober Team oznacza, że również my dołączyliśmy do światowej czołówki branży gier i staliśmy się równorzędnym partnerem dla czołowych graczy tego rynku – Piotr Babieno, prezes Bloober Team.

Od lat dostarczamy unikalnych treści rozrywkowych i sposobów korzystania z nich dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii. W przyszłości oczekujemy znaczących zmian w środowisku biznesowym branży rozrywki cyfrowej. Dlatego też z niecierpliwością oczekujemy na połączenie naszych mocnych stron z atutami Bloober Team, aby wspólnie tworzyć wysokiej jakości treści – representative director Hideki Hayakawa, prezes Konami Digital Entertainment.

Warto przypomnieć, że już w lutym pojawiły się informacje, według których Silent Hill od Bloober Team miałby być „czymś w rodzaju odejścia od poprzednich gier” z serii. Zgodnie z niepotwierdzonymi doniesieniami powstają dwie gry z uniwersum. Co więcej, Konami w ostatnich tygodniach odniosło się do kwestii licencjonowania swoich IP. Shin Murato potwierdził, że w przyszłości poznamy kolejne projekty rozwijane przez zewnętrznych deweloperów.

Źródło: https://www.stockwatch.pl/wiadomosci/bloober-team-i-konami-nawiazuja-partnerstwo-strategiczne,akcje,289103

Komentarze (38)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper