Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 04.08.2014 11:49
Crytek zamyka kolejne studia; stawia na 3 kluczowe gry w swoim portfolio
887V

Crytek zamyka kolejne studia; stawia na 3 kluczowe gry w swoim portfolio

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że Deep Silver przejęło prawa do marki Homefront. Co w takim razie stanie się z brytyjskim oddziałem Crytek, który wcześniej zajmował się produkcją Homefront: The Revolution? Znamy już odpowiedź na to pytanie.

Crytek rozwiało wszelkie wątpliwości na temat zachodzących zmian w firmie. Okazuje się, że deweloperzy odpowiadający za powstawanie Homefront: The Revolution przeniosą się do Koch Media, by kontynuować pracę nad rzeczonym projektem. Crytek rozwiązuje swoje angielskie studio.

Crytek ogłosiło również, że w ramach wewnętrznej restrukturyzacji dojdzie do przeniesienia produkcji Hunt: Horrors of the Gilded Age ze studia w Austin do Frankfurtu. W Austin stacjonować będzie tylko kilka osób, które zajmować się będą wsparciem dla firm korzystających z licencji na CryEngine w USA. Reszta pracowników z USA może próbować znaleźć pracę w głównym, niemieckim studiu Crytek.

Prezes Crytek, Cevat Yerli, podkreślił, że firma ma przed sobą świetlaną przyszłość, dzięki takim nadciągającym produkcjom jak Warface, Arena of Fate oraz Hunt: Horrors of the Gilded Age.

Studia Crytek w Budapeszcie, Kijowie i Stambule będą działać dalej bez zakłóceń. Do restrukturyzacji może natomiast dojść w studiach znajdujących się w Szanghaju oraz Seulu.

Tagi: arena of fate crytek hunt: horrors of the Gilded Age Warface