Starfield i Redfall zaliczają opóźnienia! Bethesda potwierdza fatalną wiadomość

News
3539V
Starfield
Wojciech Gruszczyk | 12.05, 14:03

Bethesda właśnie potwierdziła wiadomość, która będzie gigantycznym ciosem dla Microsoftu. Starfield oraz Redfall nie zadebiutują na rynku w 2022 roku. To w fatalny sposób wpłynie na gry oferowane przez amerykańskiego producenta i wydawcę.

Od początku 2022 roku Microsoft nie zaoferował żadnej produkcji od Xbox Game Studios oraz Bethesdy, a według wielu informacji korporacja chciała skupić się na dwóch IP (Redfall i Starfield) – pierwsza gra miała zadebiutować latem, a druga 11 listopada 2022 roku. Teraz jednak możemy potwierdzić, że obie przygody nie trafią na rynek w następnych miesiącach.

Podjęliśmy decyzję o opóźnieniu premier gier Redfall i Starfield do pierwszej połowy 2023.

Zespoły Arkane Austin (Redfall) i Bethesda Game Studios (Starfield) podchodzą bardzo ambitnie do swoich gier, a my chcemy mieć pewność, że w ręce graczy trafią najlepsze, najbardziej dopracowane wersje przygotowywanych przez nie tytułów.

Dziękujemy wszystkim za entuzjazm okazywany grom Redfall i Starfield. Właśnie ta energia jest ważną częścią tego, co inspiruje nas każdego dnia i podsyca naszą ekscytację tym, co tworzymy.

Nie możemy już doczekać się, aby wkrótce podzielić się ze wszystkimi obszernymi materiałami z rozgrywki zarówno z Redfall, jak i Starfield.

Dziękujemy za Wasze wsparcie.

W tej sytuacji Microsoft nie ma żadnej gry AAA zapowiedzianej na 2022 rok. Firma od stycznia nie zaoferowała graczom nawet jednej produkcji od dużych zespołów i trudno aktualnie powiedzieć, co tak naprawdę może posiadać w rękawie Phil Spencer.

Nie brakuje plotek, według których pod koniec 2022 roku nadjedzie Forza Motorsport, jednak powiedzmy sobie szczerze – jeden klasowy tytuł AAA to zdecydowanie za mało.

Fani marki Xbox mogą mieć nadzieję, że Phil Spencer przygotował kilka niespodzianek na drugą połowę 2022 roku, ponieważ aktualnie wygląda to po prostu słabo. 12 czerwca 2022 roku odbędzie się Xbox & Bethesda Games Showcase, który może okazać się niezwykle ważny dla amerykańskiej korporacji.

Źródło: bethesda_pl

Komentarze (641)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych