Days Gone gotowe do mobilnej rozgrywki. Twórcy przekazali pozytywną wiadomość

News
1730V
Days Gone
Iza Łęcka | 12.05, 10:40

Days Gone jest następną produkcją PlayStation Studios, która została zweryfikowana przez Valve i zapewni satysfakcjonującą rozgrywkę na Steam Decku. Dzięki urządzeniu będziemy mogli poznać klimatyczną historię w terenie.

Osadzona w postapokaliptycznych realiach przygoda Deacona była jedną z pierwszych dużych pozycji spod szyldu PlayStation Studios, która trafiła na komputery osobiste. Gra zadebiutowała na nowej platformie w 2021 roku i od tego czasu zrobiło się o niej znacznie ciszej. Obecnie wiemy, że nie powinniśmy liczyć na kontynuację opowieści.

Sony Bend jednak nie zapomniało o grze, dlatego deweloperzy pracowali nad dostosowaniem Days Gone do małego ekranu. Tytuł wczoraj otrzymał weryfikację Valve, dzięki której każdy użytkownik Steam Decka może mieć pewność, że pozycja jest w pełni dopasowana do rozgrywki.

Deweloperzy między innymi wprowadzili ikony kontrolera nowego urządzenia Valve, dopracowali widoczność napisów na ekranie, dodatkowo usprawnili wrażenia z rozgrywki i zoptymalizowali produkcję, by jak najlepiej działała na mobilnej platformie.

„Days Gone zostało zweryfikowane na Steam Deck!

Zabierz Days Gone w drogę i ciesz się jazdą po Broken Road w pełni!”

Days Gone zostało docenione przez graczy, jednak Sony nie wyraziło zgody na opracowanie następnej odsłony gry. Swego czasu reżyser Jeff Ross wyrażał spore niezadowolenie tym faktem. Wiemy jednak, że studio ruszyło już z nowym projektem, którego szczegółów jak dotąd nie poznaliśmy.

Źródło: BendStudio

Komentarze (57)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych