Twórcy Days Gone pracują nad "świetną, nową grą" - szef PlayStation nie szczędzi pochwał

News
2727V
Twórcy Days Gone pracują nad "świetną, nową grą" - szef PlayStation nie szczędzi pochwał
Mateusz Wróbel | 18.09.2021, 16:30

Bend Studio opracowuje wysokobudżetową grę dla PS5. Hermen Hulst, szef PlayStation, jest zadowolony z pomysłów twórców.

Gracze pokochali Days Gone, więc nie dziwi fakt, że informacja wskazująca, iż Days Gone 2 nie powstanie, zdenerwowała fanów PlayStation. Ekipa odpowiadająca za przygodę Deacona opracowuje już nowy projekt i małe szanse, że jej kontynuacja zadebiutuje na rynku w najbliższych latach.

Wciąż nie wiemy, co dokładnie szykuje dla nas Bend Studio, ale z koncepcji twórców jest zadowolony szef PlayStation - Hermen Hulst. We wpisie na oficjalnym Twitterze deweloperów pojawiło się kilkanaście ofert pracy, których opisy sugerują jedno: będzie to produkcja wysokobudżetowa zmierzająca ekskluzywnie na PlayStation 5.

Szczególną uwagę zwraca opis roli animatora. Osoba na tymże stanowisku miałaby zająć się przygotowaniem złożonych, wiarygodnych i jak najbardziej realistycznych animacji. Dodatkowo, jednym z głównych zadań artystów byłoby tworzenie rzeczywistych shaderów (w skrócie: programów, które w grafice trójwymiarowej opisują właściwości pikseli).

Pewien czas temu spekulowało się, że Faceci w czerni mogą otrzymać własną grę - i to właśnie za nią mogłoby odpowiadać Bend Studio. Na potwierdzenie tych informacji jeszcze trochę musimy poczekać, ale warto mieć tę informację na uwadze.

Źródło: https://www.playstationlifestyle.net/2021/09/16/hermen-hulst-bend-studio-a-great-new-concept/

Komentarze (82)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper