EA zrezygnowało z serii FIFA, by móc zrobić „więcej dla graczy”. Firma może wprowadzić do gry NFT

Gry
1836V
EA Sports FC
Wojciech Gruszczyk | 11.05.2022, 15:55

Electronic Arts nie zamierza w kolejnych latach współpracować z Międzynarodową Federacją Piłki Nożnej, co wywołało duże poruszenie wśród graczy oraz w zasadzie całej branży. Teraz Andrew Wilson postanowił wytłumaczyć tę decyzję i szef EA nie ukrywa, że ruch został wykonany dla dobra graczy.

W przyszłym roku na rynku zadebiutuje pierwsza odsłona EA Sports FC i choć Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej może zapewnić Fifę 24, to produkcja na pewno nie zostanie zrealizowana przez Electronic Arts.

Andrew Wilson, szef EA, w rozmowie z The New York Times postanowił wytłumaczyć, że firma podjęła taką decyzję, by zapewnić lepszą grę:

„Chodziło o to, jak możemy zrobić więcej dla graczy, więcej dla fanów, jak możemy zaoferować im więcej sposobów na grę. Jak możemy wprowadzić do produkcji więcej partnerów, jak możemy wyjść poza granice tradycyjnej gry”.

Szef EA już na wewnętrznym spotkaniu pracowników miał wspominać, że licencja Fify w pewien sposób ogranicza deweloperów, którzy muszą trzymać się szczegółowych restrykcji Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej.

Teraz EA Sports będzie „wolne”, więc w przyszłym roku możemy oczekiwać rozbudowanej gry, która powinna zaskoczyć wielu fanów serii FIFA.

David Jackson, wiceprezes EA Sports, podczas dyskusji z BBC wspominał o pewnych problemach w rozwijaniu produkcji z Fifą:

„Świat piłki nożnej i świat rozrywki zmieniają się i zderzają się ze sobą w naszym produkcie. W przyszłości gracze będą wymagać od nas bardziej rozbudowanej oferty. W tej chwili główną formą interaktywnego doświadczenia jest rozgrywka. Wkrótce równie ważne dla fanów będzie oglądanie i tworzenie treści. Zgodnie z umowami licencyjnymi, które zawarliśmy z Fifą 10 lat temu, istniały pewne ograniczenia, które nie pozwalały nam na budowanie takich doświadczeń dla graczy”.

Reuters jednocześnie donosi, że zmiany mogą być podyktowane NFT – korporacja podobno interesuje się rynkiem blockchainem i chce wprowadzić na konsole „atrakcyjne wideo z prawdziwych meczów”.

Źródło: Eurogamer

Komentarze (58)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper