Xbox opracowuje ciekawą technologię. Gracze będą mogli włączać gry na płytach w cyfrowej dystrybucji

News
4217V
Xbox Series X i Xbox Series S
Wojciech Gruszczyk | 11.05, 13:59

Microsoft pracuje nad ciekawą technologią, która może zostać wykorzystana przez wielu graczy. Producent uzyskał patent na opracowanie weryfikacji fizycznych gier pod kątem ich cyfrowego wykorzystania. Propozycją mogą zainteresować się posiadacze Xboksów Series S.

Microsoft może w niedalekiej przyszłości zrealizować projekt, o którym informacje pojawiają się od kilku lat. Firma w końcu uzyskała patent dotyczący weryfikacji fizycznych wersji gier pod kątem wykorzystania ich w cyfrowej dystrybucji.

Patent został zauważony przez redakcję GameRant i szczegóły technologii sugerują, że gracze mogliby wykorzystać zewnętrzny napęd (przykładowo Xboksa One), by za jego pomocą otrzymywać licencję na gry w cyfrowej dystrybucji.

Propozycja może okazać się świetną opcją dla graczy, którzy posiadają Xboksy Series S, ale mają także duży zestaw produkcji na fizycznych nośnikach lub zamierzają kupić kolejne gry, ale nie chcą czekać na promocje w sklepie Microsoftu.

Aktualnie brakuje wielu konkretów, ale bardzo możliwe, że gracz w takiej sytuacji otrzyma tymczasową licencję, dzięki której będzie mógł grać w produkcję bez posiadania płyty w konsoli, ale po pewnym czasie znowu będzie musiał przejść przez proces weryfikacji – w innej sytuacji klienci mogliby kupić grę, otrzymać jej cyfrową wersję, a następnie oddać ją do sklepu.

Brad Sams, dziennikarz związany z Microsoftem, potwierdził, że już w 2018 roku pisał o zamianie „fizycznej do cyfrowej” wersji gry. Już w tym czasie korporacja z Redmond miała pracować nad projektem, ale dopiero niedawno uzyskała konkretny patent.

Xbox patent zamiana fizycznej wersji gry na cyfrówkę

Źródło: VGC

Komentarze (233)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych