PS6, PS5 Pro lub nowy Xbox? AMD szuka specjalisty do stworzenia nowego SoC

Gry (plotka)
3027V
PS5 devkit - 1
Wojciech Gruszczyk | 04.05.2022, 14:00

AMD mogło rozpocząć opracowywanie nowego układu, a oferta pracy dla starszego inżyniera sugeruje, że producent ponownie współpracuje z Sony lub Microsoftem, by zadbać o części dla kolejnych konsol. Firma w ogłoszeniu o prace wspomina o sprzęcie PlayStation i Xboksach.

PlayStation 5 i Xboksy Series X|S znajdują się na rynku od 2020 roku, więc zapewne od przynajmniej dwóch lat inżynierowie Sony oraz Microsoftu już planują kolejną generację. Na jakiekolwiek zapowiedzi musimy zaczekać przynajmniej kilka lat, jednak AMD potwierdziło, że poszukuje starszego inżyniera do spraw wydajności energetycznej układów SoC.

Dalsza część tekstu pod wideo

Nie byłoby to specjalnie zaskakujące, jednak w ofercie pracy pojawia się wzmianka o sprzęcie Sony oraz Microsoftu:

„Dział Semi-Custom Business Unit firmy AMD znajduje się w czołówce firm dostarczających kolejne platformy rozwiązań dla graczy. Sony PlayStation? A może XBOX? Tak, to właśnie my. Poszukujemy zdolnego i doświadczonego Inżyniera Technicznego ds. Systemów, który wykazał się praktyczną pracą w zakresie sprzętu, oprogramowania i oprogramowania sprzętowego niezbędnego do dostarczania rozwiązań zoptymalizowanych pod kątem zasilania. Osoba ta będzie kluczowym pracownikiem technicznym odpowiedzialnym za osiąganie naszych celów w zakresie poboru mocy na poziomie systemu. Niezbędne jest doświadczenie w zarządzaniu energią/architekturze, funkcjach i implementacji SoC, a także w nawiązywaniu pozytywnych relacji z decydentami programowymi w naszych lokalnych i globalnych organizacjach”.

AMD oczywiście nie może potwierdzić, że zajmuje się już tworzeniem next-genowych konsol dla Sony lub Microsoftu, jednak firma nie bez powodu wspomina o urządzeniach Japończyków oraz Amerykanów w ogłoszeniu o pracę, a dokładnie w wytłumaczeniu zadań dla specjalisty.

PS5 i XSX|S korzystają z podzespołów AMD, firma raczej nie zawiodła Sony oraz Microsoftu, więc możemy podejrzewać, że korporacje będą chciały dalej współpracować, by w przyszłości zadbać o następne urządzenia. 

Pytanie pozostaje jedno – AMD poszukuje starszego inżyniera dla pełnej nowej generacji (PS6, nowy Xbox) czy może jeszcze otrzymamy półprodukty (PS5 Pro, XSX Pro?)?

Źródło: Oferta pracy AMD

Komentarze (101)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper