Psychonauts 2 najlepiej sprzedającą się grą Double Fine. Tytuł pobił rekord poprzedniczki

Gry
1138V
Psychonauts 2
Kajetan Węsierski | 01.05.2022, 08:30

Nie jest żadną tajemnicą, iż Psychonauts 2 okazało się sporym sukcesem. Twórcy szybko zaczęli chwalić się kapitalnymi ocenami, jakimi zasypano ich najnowszy projekt, a sama gra doceniona została także na kilku wydarzeniach podsumowujących rok, skąd wywoziła statuetki GOTY. I choć oczywiście można się spierać, czy rzeczywiście powinna je zdobyć, to nie ma wątpliwości, iż zasłużyła na wszystkie nominacje.

Teraz dostaliśmy oficjalne potwierdzenie tego, że grę można uznać także jako sukces sprzedażowy. I choć nie dostaliśmy niestety dokładnych danych liczbowych, to ciekawą informacją podzieliła się Lisette Titre-Montgomery, która w kwietniu rozstała się po czterech latach z Double Fine Productions. Przy okazji Psychonauts 2 działała jako dyrektorka artystyczna i napisała wprost, że tytuł okazał się najlepiej sprzedającym w historii studia:

Dalsza część tekstu pod wideo

Moje przywództwo poskutkowało stworzeniem najwyżej ocenianej i najlepiej sprzedającej się gry Double Fine.

Jak wspomniałem, nie dostaliśmy żadnych liczb, ale biorąc pod uwagę, że od 2005 do 2015 roku rozeszło się 1.7 miliona egzemplarzy Psychonauts, a później doszły kolejne sztuki, możemy strzelać w ciemno, iż rezultat w przypadku sequela jest po prostu wyższy. Myślę, że spokojnie udało się przekroczyć dwa miliony, a nie zdziwię się, jeśli wynik jest nawet lepszy. Prawdopodobnie przy okazji jakiejś okrągłej sumy dostaniemy informację. Niemniej - gratulacje!

Źródło: Gaming Bolt

Komentarze (73)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper