Czy jesteś mądrzejszy od 5-klasisty? - w formie gry trafi na konsole i PC. Znamy pierwsze szczegóły

News
444V
Czy jesteś mądrzejszy od 5-klasisty?
Wojciech Gruszczyk | 27.04, 20:53

W następnych miesiącach otrzymamy pełną prezentację, poznamy datę premiery, a nawet zagramy w produkcję na podstawie popularnego teleturnieju. Czy jesteś mądrzejszy od 5-klasisty? zmierza do branży gier za sprawą THQ Nordic i MGM.

Are You Smarter Than A 5th Grader? to znany teleturniej, który powstał w 2007 roku i początkowo był emitowany przez Fox. Widzowie mogli zobaczyć 300 odcinków i najwidoczniej MGM przypomniało sobie o tym IP.

Massive Miniteam i THQ Nordic opracowują grę Czy jesteś mądrzejszy od 5-klasisty?, która jeszcze w 2022 roku zadebiutuje na PlayStation 5, Xboksach Series X|S, PlayStation 4, Xboksie One, Nintendo Switchu oraz komputerach osobistych.

Pierwszy sezon teleturnieju śledziło przed ekranami 20 mln widzów, więc najwidoczniej THQ Nordic oraz MGM chcą wykorzystać znaną markę, by zapewnić graczom trochę atrakcji.

W grze staniemy przed pytaniami wielokrotnego wyboru, wyzwaniami typu prawda lub fałsz oraz minigrami – wszystko ma sprawdzić biegłość w ponad 24 różnych kategoriach. Deweloperzy opracowali ponad 6800 pytań z takich dziedzin jak nauka o zwierzętach, słownictwo oraz matematyka.

Zapowiedź skomentował Robert Marick, EVP Global Consumer Products w MGM:

„Marka The Are You Smarter Than A 5thGrader? Jest naprawdę ponadczasowa i doskonała dla graczy w każdym wieku, którzy mogą pokazać, co naprawdę wiedzą. Pracując z THQ Nordic i HandyGames nad nadchodzącą grą,chcemy przede wszystkim zapewnić fanom serii nowy sposób na zabawę w teleturniej i sprawdzenie wiedzy”.

Kilka słów dodała Adrienne Lauer, Business Development - Americas z THQ Nordic:

„Przy tak wielu dzieciach uczących się w domu i tak wielu z tych platform growych gier w domach na całym świecie, nie ma lepszego czasu na rewitalizację Are You Smarter Than A 5th Grader? w przestrzeni gier wideo. Developerzy w Massive Miniteam wykonali świetną robotę, tworząc środowisko studia telewizyjnego i budując zabawę obejmującą 8-osobowy tryb lokalnej współpracy”.

Źródło: Informacja prasowa - Koch Media Poland

Komentarze (17)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych