Sony inwestuje ogromną kwotę w Epic Games. Korporacje „pogłębiają relacje w dziedzinie metaverse”

News
2696V
Sony i Epic Games
Wojciech Gruszczyk | 11.04, 15:36

Sony kontynuuje współpracę z Epic Games i inwestuje kolejne pieniądze w twórców Unreal Engine 5. Jest to ciekawa sytuacja biorąc pod uwagę, że firmy kolejny raz wspominają o wspólnym tworzeniu metaverse.

W lipcu 2020 roku Sony zapowiedziało przekazanie Epic Games 250 mln dolarów, a w kwietniu korporacja dorzuciła kolejne 200 mln dolarów, by „wzmocnić relację i wspólną misję”. Teraz możemy jednak potwierdzić, że Japończycy sięgnęli jeszcze głębiej do kieszeni.

Epic Games potwierdziło kolejną rundę inwestycji i Sony Group Corporation postanowiło przekazać firmie 1 mld dolarów. Producent PlayStation zaskoczył tak pokaźną inwestycją, jednak trzeba podkreślić, że nadal firma jest w pełni kontrolowana przez swojego dyrektora generalnego i założyciela, Tima Sweeneya.

Tak inwestycję skomentował Kenichiro Yoshida, prezes i dyrektor generalny Sony Group Corporation.

„Jako firma z branży kreatywnej rozrywki, cieszymy się, że możemy zainwestować w Epic, aby pogłębić nasze relacje w dziedzinie metaverse - przestrzeni, w której twórcy i użytkownicy wspólnie spędzają czas. Jesteśmy również pewni, że doświadczenie firmy Epic, w tym ich potężny silnik do gier, w połączeniu z technologiami Sony, przyspieszy nasze różne działania, takie jak rozwój nowych cyfrowych doświadczeń dla fanów w sporcie i nasze inicjatywy w zakresie produkcji wirtualnych”.

Aktualnie nie potwierdzono większych planów dotyczących współpracy Epic Games z Sony, jednak możemy podejrzewać, że firmy chcą wspólnie stworzyć „przestrzeń” dla graczy.

Warto na pewno podkreślić, że 1 mld dolarów w Epic Games wpompowało również KIRKBI – jest to firma z rodzinnego holdingu The LEGO Group, które w zeszłym tygodniu potwierdziło nawiązanie współpracy z Epic Games, by wspólnie tworzyć metaverse.

Źródło: Epic Games

Komentarze (143)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper