Frogwares. Część pracowników broni Ukrainy. Komunikat studia i premiera Sherlock Holmes: The Devil’s Daughter

News
804V
Sherlock
Bartosz Dawidowski | 29.03, 10:23

Zespół Frogwares, którego główna siedziba znajduje się w Kijowie, znajduje się obecnie w trudnej sytuacji w związku z konfliktem zbrojnym panującym na Ukrainie. Pomimo problemów studio potwierdza, że w kwietniu dojdzie do premiery Sherlock Holmes: The Devil’s Daughter na kolejnej platformie.

Frogwares potwierdziło, że do premiery Sherlock Holmes: The Devil’s Daughter w wydaniu dla Switch dojdzie zgodnie z wcześniejszymi planami, 7 kwietnia 2022 r. Tytuł zadebiutował w pierwotnym wydaniu na rynku już w 2016 roku (na PC, PS4 oraz XOne).

Główna siedziba Frogware znajduje się w Kijowie (zespół funkcjonuje też w mniejszym biurze, w Irlandii). W związku z wojną studio zmaga się obecnie z wieloma trudnościami. Część pracowników Frogwares poświęca się niesieniu pomocy humanitarnej; inna grupa dołączyła do obrony militarnej kraju. Wydano w związku z tym komunikat dla fanów.

„Wielu z naszych pracowników poświęca się obecnie niesieniu pomocy humanitarnej. Inni przyłączyli się do sił broniących kraju. Duża część osób wyjechała do bezpieczniejszych miejsc – w naszym kraju lub za granicę – i pracuje obecnie zdalnie. Wypłacamy cały czas pensje wszystkim. Gwarantujemy oczywiście miejsce w studiu dla walczących i pomagających humanitarnie pracowników.

Obecnie działanie firmy zapewniane jest głównie przez osoby, które wyjechały z Ukrainy do bezpieczniejszych, sąsiednich krajów. Jesteśmy niezależnym zespołem, bez stałego finansowego wsparcia wydawcy. Musimy więc sami zapewnić, dzięki wsparciu naszych graczy, że przetrwamy – nawet w tak trudnych warunkach jak przedłużająca się wojna. Dzięki pracy zdalnej, kiedy się już to wszystko skończy, nie będziemy zaczynać od zera” – napisało studio Frogwares.

Sherlock Holmes: The Devil’s Daughter na Switch to nie jedyna nowość od ukraińskiego zespołu. 24 marca firma z Kijowa wydała ostatnie rozszerzenie dla Sherlock Holmes: Chapter One. To dodatek „M For Mystery”, który został już udostępniony na wszystkich platformach, na jakie trafił rzeczony tytuł.

Źródło: https://kotaku.com/ukraine-frogwares-russia-war-invasion-sherlock-holmes-s-1848716580

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper