Apex Legends oficjalnie z next-genowym wydaniem. Studio zdradza szczegóły i planuje zaoferować grę w 120 fps

News
885V
Apex Legends straciło głównego projektanta z powodu rasistowskich i seksistowskich komentarzy z 2007 roku
Iza Łęcka | 29.03, 12:02

Respawn Entertainment regularnie pracuje nad ulepszeniem i rozbudowaniem Apex Legends. Jeszcze dzisiaj udostępnione zostanie natywne wydanie strzelanki, dzięki czemu społeczność może oczekiwać następnej partii udogodnień oraz lepszego wykorzystania możliwości nowych konsol.

Apex Legends zadebiutowało w 2019 roku i od tego czasu nieustannie cieszy się ogromnym zainteresowaniem, stając się jedną z czołowych marek Electronic Arts. Twórcy serii Titanfall nie ustają w staraniach, by dostarczyć graczom jak najwięcej atrakcji i znakomitych doświadczeń, dlatego opracowanie next-genowego wydania battle royale było pewniakiem.

W ramach nowego wydarzenia The Warriors Collection strzelanka otrzyma dzisiaj nową wersję, która na PlayStation 5 i Xboksie Series X zapewni między innymi rozgrywkę w 4K przy 60 klatkach na sekundę ze wsparciem HDR. Deweloperzy dopracowali także szczegółowość map, cieniowanie oraz zwiększyli odległość rysowania.

„Warriors Collection Event przyniesie next-genowe wydanie Apex Legends na PS5 i XSX!

Gracze PlayStation: sprawdźcie poniższe informacje, aby dowiedzieć się, jak zaktualizować grę

Gracze Xbox: nie trzeba nic robić. Apex zaktualizuje się za pomocą Smart Delivery”.

Ulepszenia nie należą do zbyt rozbudowanych, lecz studio zapowiedziało, że w następnym kroku zamierza dodać wsparcie 120 klatek na sekundę, uwzględnić poprawiony dźwięk, a także wykorzystać możliwości kontrolera DualSense (haptyczne wibracje i adaptacyjne triggery).

W oficjalnym komunikacie przekazano, jak należy pobrać grę – na Xboksach Series X|S najlepsza wersja produkcji zostanie pobrana automatycznie, natomiast korzystając z PS5 musimy aktywować ściąganie tytułu.

Źródło: Windows Central

Komentarze (42)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper