Fallout 76 z zaskakującym wsparciem. Twórcy Rust rozwijają zawartość do gry

Gry
1087V
Temat Tygodnia - Fallout 76 może zdecydować o przyszłości gier AAA
Wojciech Gruszczyk | 28.03.2022, 19:41

Bethesda w 2018 roku rozpoczęło proces naprawy i rozbudowania Fallout 76. Od tego czasu gra została znacząco powiększona, ale najwidoczniej studio nie ma dość. Deweloperzy jednak nie chcą samotnie rozwijać wszystkich elementów pozycji, więc znaleźli ciekawe wsparcie.

Bethesda Game Studios powinno właśnie kończyć prace nad Starfieldem, więc możemy podejrzewać, że aktualnie większość zespołu pracuje nad najnowszym IP. Deweloperzy jednak nie chcą porzucić sieciowego Fallouta, więc firma nawiązała współpracę ze studiem Double Eleven.

Dalsza część tekstu pod wideo

„W Double Eleven zdobyliśmy sławę pracując z największymi deweloperami i wydawcami na świecie. Jesteśmy podekscytowani, że możemy publicznie ogłosić, iż niedawno rozpoczęliśmy współpracę z Bethesda Game Studios, aby stworzyć nowe wyzwania dla graczy w Fallout 76”.

Twórcy ujawnili, że już od końcówki 2020 roku pomagają w rozwijaniu zawartości, ale dopiero teraz studio mogło pochwalić się współpracą. Trudno powiedzieć, dlaczego zdecydowano się na taki ruch, ale Double Eleven jest naprawdę zadowolone, że może rozwijać Fallout 76.

Należy tutaj zaznaczyć, że elementy opracowywane przez Double Eleven trafią do gry dopiero pod koniec 2022 roku, więc bardzo możliwe, że Bethesda szykuje się do ujawnienia nowości.

"To zaszczyt, że powierzono nam pracę nad jednym z najbardziej kultowych IP w historii gier. Zespół, który zebraliśmy do pracy nad Fallout 76 jest tak pełen pasji dla serii, że praca z Bethesdą to spełnienie marzeń” – powiedział dyrektor generalny Double Eleven, Lee Hutchinson

Double Eleven to brytyjskie studio założone przez byłych specjalistów z Rockstar Games. Twórcy przez lata opracowywali porty różnych gier, ale ich największym hitem jest Rust.

Warto przypomnieć, że Bethesda ostatnio zapowiedziała chęć rozwoju Fallout 76 przez kolejne 5 lat.

Źródło: Resetera

Komentarze (10)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper