FIFA stanie się EA Sports Football Club?! Jeff Grubb potwierdza nową nazwę serii

Gry (plotka)
2179V
FIFA 22
Kajetan Węsierski | 27.03.2022, 09:30

Gdy powiem FIFA, cała masa ludzi najpierw skojarzy grę wideo, a dopiero później organizację, której nazwę wykorzystuje Electronic Arts. Już od jakiegoś czasu pojawiają się doniesienia, jakoby obie firmy nie mogły dojść do porozumienia. Pojawiały się różnice w kwestii wysokości opłat licencyjnych, długości umów i tak dalej. Nie ma więc żadnego zaskoczenia w tym, iż coraz częściej słyszymy o rozstaniu.

Zresztą, kilka dni temu przekazaliśmy Wam informację, którą podał jeden z najbardziej znanych insiderów branży Jeff Grubb. Ów stwierdził, że "FIFA zaktualizowała swój znak towarowy, by dodać do niego możliwość opracowywania gier". Wtedy nie podał jednak żadnych szczegółów. Wczoraj późnym wieczorem zdecydował się to zmienić i łamach swojego podcastu, który nosi tytuł "Grubbsnax", przyznał, iż widział wspomniany znak.

Jak przekazał, Electronic Arts zamierza wydawać swoje gry piłkarskie pod nazwą "EA Sports Football Club". Wspomniał przy okazji, iż początkowo myślał, że nazwa będzie odnosiła się wyłącznie do tryby online lub jakieś nowej formy rozgrywki pod banderą FIFY. Gdy jednak dopytał swoje źródła, okazało się, że nic tych rzeczy - prawdopodobnie będzie to nowy tytuł serii, której korzenie sięgają ponad dwie dekady wstecz:

EA Sports Football Club, EA Sports FC - to nazwa gry. Widziałem znaki towarowe i pomyślałem, że może to być tylko funkcja, jak jakiś tryb online, ale zapytałem o to i nic tych rzeczy - to jest nazwa. 

Jak zapatrujecie się na taką zmianę? Oczywiście z jednej strony jest to zwykła kosmetyka, albowiem w praktyce zmieni to niewiele w kontekście rozgrywki. Z drugiej strony... Cóż, FIFA jest tożsama z grami wideo od EA Sports od naprawdę długiego czasu.

Źródło: Games Radar

Komentarze (52)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper