Nintendo Switch z nową aktualizacją. Japończycy zaskakują i dbają o oczekiwaną od lat funkcję

News
5645V
Nintendo Switch OLED
Iza Łęcka | 22.03, 09:00

Big N w nocy rozbudowało możliwości Nintendo Switcha, udostępniając świeżutką aktualizację. Tym razem producent nie zadbał wyłącznie o zabezpieczenia platformy, natomiast opracował funkcję, o którą społeczność prosiła od wielu lat.

Firmware o numerze 14.0.0 został opublikowany w nocy i jest dostępny na wszystkich modelach Nintendo Switchów. Główną nowością oferowaną przez japońskich inżynierów jest możliwość tworzenia „grup”, czyli w zasadzie folderów, w których mamy możliwość podzielenia pobranych gier.

Podkreślono, że użytkownicy konsoli mogą stworzyć maksymalnie 100 folderów, a w każdym znajdzie się maksymalnie 200 tytułów. Posiadacze japońskiej hybrydy mogą przykładowo stworzyć zestawy produkcji, w których znajdą się pozycje prezentujące różne gatunki, całe serie lub gry od danego wydawcy.

Na specjalnie przygotowanej witrynie znajdziecie krótki poradnik dotyczący tworzenia grup. W zakładce „All Software” wystarczy kliknąć „L”, by otworzyć zakładkę „Create New Group” i w kolejnym kroku oznaczać produkcje przy pomocy „+”. Nintendo pozwala nazywać zbiory oraz tworzyć ikonki symbolizujące poszczególne grupy.

Japończycy wprowadzili również drobne zmiany w działaniu zestawów audio podłączonych przez Bluetooth – obecnie wyregulujemy głośność chociażby słuchawek, używając przycisków na Switchu lub poprzez regulację na sprzęcie. Przy pierwszym uruchomieniu dźwięk zostanie wyciszony, by uniknąć nieprzyjemnych doświadczeń.

Nintendo Switch foldery

Źródło: Nintendo

Komentarze (28)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper