The Quarry to „duchowy następca” Until Dawn! Znamy szczegóły, datę premiery i oglądamy zwiastun

Gry
2885V
The Quarry
Wojciech Gruszczyk | 17.03.2022, 17:00

The Quarry to najnowsza produkcja Supermassive Games, którą tym razem wrzuci na rynek 2K Games. Twórcy właśnie pokazali nowe IP i tytuł powinien szczególnie zainteresować sympatyków wspomnianego w tytule Until Dawn.

Supermassive Games na przestrzeni ostatni lat skupiło się na serii The Dark Pictures Anthology, ale najwidoczniej deweloperzy mogli jednocześnie rozwijać drugie IP. The Quarry to najnowszy horror doświadczonego studia, który zadebiutuje już 10 czerwca i produkcja będzie jednocześnie dostępna na pięciu platformach: PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S, Xbox One i PC.

Twórcy tym razem przedstawią przygodę opiekunów z letniego obozu, którzy ostatniego dnia wydarzenia chcą zorganizować imprezę:

„Gdy słońce zachodzi ostatniego dnia letniego obozu, nastoletni opiekunowie z kamieniołomu Hacketta organizują z tej okazji przyjęcie. Nie ma dzieci. Żadnych dorosłych. Żadnych zasad. Sprawy szybko przybierają gorszy obrót”.

The Quarry

Zamiast picia, jedzenia i innych przyjemności, bohaterowie zmierzą się z dziesiątkami trudnych wyborów, które zaważą o ich losach. Twórcy oddadzą w nasze ręce dziewięciu opiekunów i chcą zapewnić „porywającą, filmową opowieść”, w której najmniejsze decyzje wpłyną na każdą z postaci.

Deweloperzy zatrudnili do współpracy kilku hollywoodzkich aktorów, ponieważ za ich pomocą zamierzają podbić nasze wrażenia – w grze pojawią się między innymi: David Arquette (seria "Krzyk"), Ariel Winter ("Współczesna rodzina"), Justice Smith ("Jurassic World"), Brenda Song ("Dollface"), Lance Henriksen ("Obcy") oraz Lin Shaye ("Koszmar z ulicy Wiązów").

The Quarry zdaniem Willa Bylesa (reżysera gry), to „przełom w dziedzinie interaktywnego opowiadania historii”, ponieważ Supermassive Games wykorzystało najnowocześniejszą technologię, by poprawić wrażenia graczy i zapewnić im dziesiątki najróżniejszych wyborów.

The Quarry 16

Fani mogą oczekiwać plastycznej opowieści, ponieważ to ich wybory zadecydują o losach wszystkich bohaterów, ale warto podkreślić, że pod względem oprawy również nie będziemy narzekać – twórcy wykorzystali najnowocześniejszą technikę przechwytywania twarzy i filmowego oświetlenia. Gra otrzyma tryb sieciowy, w którym jednocześnie może grać aż siedem osób. Deweloperzy nie zapomnieli także o kooperacji na jednej kanapie, a regulowany poziom trudności ma sprawić, że z historią będą mogli zapoznać się wszyscy zainteresowani.

Już teraz możemy potwierdzić, że The Quarry zadebiutuje w specjalnym wydaniu – Edycja Deluxe zaoferuje opcję Gorefest w Trybie Filmowym (bardziej krwawa historia pełna śmierci), natychmiastowy dostęp do systemu Przewijania Śmierci (opcja cofania akcji jest normalnie dostępna po pierwszym ukończeniu gry), pakiet filtrów wizualnych i stroje postaci z lat 80.

Źródło: Informacja prasowa - Cenega

Komentarze (55)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper