NVIDIA ofiarą cyberataku. Hakerzy wykradli pliki źródłowe DLSS, next-genowe projekty i poufne dane

News
1369V
Ceny kart graficznych spadają
Bartosz Dawidowski | 01.03, 12:36

NVIDIA stała się w ostatnim tygodniu celem skutecznego cyberataku. Niestety doszło do wykradzenia ważnych plików z wewnętrznych serwerów firmy.

NVIDIA wydała oficjalny komunikat na temat ataku hakerów na serwery firmy, do którego doszło 23 lutego 2022 r. Grupa odpowiedzialna za atak to prawdopodobnie LOPSUS, wywodzący się z Ameryki Południowej. Hakerzy wykradli w trakcie akcji poufne informacje od NVIDIA, w tym kody źródłowe, dane osobowe pracowników i dokumentację dotyczącą nadciągających projektów. Bieżące funkcjonowanie NVIDIA nie jest jednak zagrożone.

„Nie mamy dowodów na to, że atak i próby wymuszenia okupu z nim związane, są powiązane z konfliktem Rosja-Ukraina. Wiemy natomiast, że grupa, która dokonała ataku, wykradła dane osobowe pracowników i pewne informacje z naszych systemów, które obecnie zaczynają pojawiać się w sieci. Nasze zespoły analizują dokładnie takie doniesienia. Nie spodziewamy się żadnych zakłóceń w działaniu naszego biznesu ani w naszych możliwościach obsługi klientów” – napisał rzecznik prasowy NVIDIA.

Według doniesień serwisu Wccftech hakerzy już zaczęli udostępniać wykradzione dane – mają one dotyczyć zapisanych w systemie haseł i informacji o next-genowych produktach NVIDIA. Rzekomo grupa posiada i już udostępnia publicznie kod źródłowy technologii DLSS. Hakerzy twierdzą, że weszli w posiadanie ok. 1 TB danych z serwerów NVIDIA.

Więcej na temat ogromnych zalet DLSS w grach możecie przeczytać w tym miejscu.

Źródło: https://wccftech.com/nvidia-posts-official-response-to-last-weeks-cyberattack-proprietary-information-stolen-but-business-services-continue-as-usual/

Komentarze (14)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper